Bandırma’da Kobotaj Bayramı Kutlandı

01 Temmuz 2014 Salı, 17:50

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları kapsamında, tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de tören düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende Belediye Başkanı Dursun Mirza, Bandırma Liman Başkanı Erkan Tuncer ve Yeni İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadettin PİRCİOĞLU yer aldı. Liman Başkanı Erkan Tuncer’in Atatürk anıtına çelenk sunmasıyla başlayan tören saygı duruşu ve istiklal Marşının okunmasıyla devam etti. Törende konuşan Liman Başkanı Tuncer Karakuş, 1Temmuz 1926 yılından bu yana kutlanan Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 88. yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin ardından, ikinci tören römorkör ile açılarak denizde gerçekleştirildi. Buradaki törende Kaymakam Ali Mantı ve 6. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Uğur Balkış yer aldı. Denize açılan protokol üyeleri görevi başında şehit düşen aziz deniz şehitlerimizin anısına denize çelenk bıraktı.

Kutlamalar kapsamında, botla denize açılan sahil güvenlik ekipleri, attıkları işaret fişeği ve sis bombaları ile izleyicilere kısa süreli görsel bir şov gerçekleştirdiler.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr