Bandırma’da Esnaf Tedirgin

22 Temmuz 2014 Salı, 22:51

Büyükşehir belediyesi tarafından denetlenip ardından düzenleme çalışması yapılacak Cumhuriyet Meydanı ve Sahil Bandında yer alan esnaflarda şimdiden tedirginlik başladı. Bandırma belediyesi yetkisinden Büyükşehir belediyesi yetki sınırlarına dahil olan Cumhuriyet Meydanı ve Sahil Bandında geniş bir çalışma yapılarak bazı kafe ve büfe alanlarının daraltılacağı söz konusu.

Büyükşehir yasası ile birlikte ilçe belediye birimlerinden bazıları bilindiği gibi büyükşehir belediyeleri bünyesine geçti. Daha önce Bandırma belediye bünyesinde bulunan ancak büyükşehir yasası ile Balıkesir büyükşehir belediyesine bağlanan Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, İtfaiye Müdürlüğü, Hal Müdürlüğü ve Mezarlık Müdürlüğünde çalışmalar gün geçtikçe yoğunlaşmaya başladı. Yetkileri büyükşehir belediyesine geçen bu müdürlüklerdebir takım düzenlemeler yapılmakta. Bandırma  Cumhuriyet Meydanı ve Sahil Bandıda Balıkesir büyükşehir belediyesi yetkisi dahilinde olması nedeniyle Ramazan Bayramından sonra bu alanda geniş bir çalışmanın yürütüleceği ifade ediliyor. Söz konusu düzenleme esnaflar arasında bir takım tedirginliklere yol açmakta. Ahmet TÜRKMEN – Banses Gazetesi

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr