Bandırma’da Çarşı Esnafına Yıkım Şoku

09 Temmuz 2014 Çarşamba, 10:33

Bandırma Belediye Başkanlığı Cumhuriyet Meydanı, Kaşif Acar Caddesi, Sevgi Yolu ve Hükümet Caddesi üzerinde bulunan esnafların sebep olduğu kaldırım işgalleri ve uygunsuz çıkmaların düzenlenmesi için 2 Ağustos 2014 tarihine kadar süre tanıdı.

ANKET

Bandırma Belediyesi'nin iş yerlerinin platformlarına yıkım kararı almasını nasıl buluyorsunuz?

  • Olumlu (60%, 171 Oy)
  • Olumsuz (27%, 76 Oy)
  • Kararsızım (13%, 36 Oy)

Toplam Kullanılan Oy : 283

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Bandırma Şehir’in haberine göre işyerlerindeki kapatma ve platformlardan yasalara uygun şekilde olmayanlar bu tarihten sonra yıkılacak.

Bandırma Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü, Başkan Dursun Mirza imzasıyla esnafa tebliğ ettiği yazıda, Cumhuriyet Meydanı, Kaşif Acar Caddesi, Sevgi Yolu ve Hükümet Caddesi üzerinde bulunan esnafların sebep olduğu kaldırım işgalleri ve uygunsuz çıkmaların düzenlenmesi için 2 Ağustos 2014 tarihine kadar süre tanıdı. Esnafların sebep olduğu kaldırım işgalleri ve uygunsuz yapıların düzenlenmesi maksadıyla kurulan İmar ve İnceleme Araştırma Komisyonunca alınan karar sonrası hakkında şikayet bulunan işyerlerinde tespitler yapılarak, gerekli uyarı yazıları 3 Temmuz 2014 tarihi itibarıyla tebliğ edildi.

TABELALAR BİNA CEPHELERİNE ÇEKİLECEK!

Alınan kararlara göre Belediye Meclis kararına uygun şekilde kapatma ve çıkma yapmayan işyerleri 2 Ağustos 2014 tarihine kadar gerekli fiziki ve yasal düzenlemeleri yerine getirmeleri gerekiyor. İşyerlerinde bulunan ilan, tanıtım ve reklamlar da yönetmeliği göre bina cephelerine çekilecek. 2 Ağustos 2014 tarihine kadar gerekli düzenlemeleri yapmaya işyerlerinin kapatma ve platformları yıkılarak, masraflar yine o işyerinden yüzde 20 fazlasıyla tahsil edilecek.

SARIYI GEÇEN YANDI!

Belediye zabıta ekiplerince Bandırma’da çarşı merkezdeki fast food, cafeterya ve giyim vb. iş yerlerinin önlerine sarı çizgi çekilirken esnaflar çizginin geçilmemesi konusunda bir kez daha uyarıldı. Öte yandan geçtiğimiz hafta sahil bandı çevresinde bulunan sabit tenteli dışarı çıkma yapan iş yerlerine zabıta ekiplerince tebligat gönderilirken yönetmeliğe uymayan iş yerleri uyarıldı.

Foto : Arşivdir.
Haber: Bandırma Şehir

yıkım

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr