Bandırma Yağmalama Cenneti Mi?

28 Haziran 2014 Cumartesi, 10:17

Usta Gazeteci Mustafa Yamaner Bandırma’nın ilk meslek yüksek okulunun içler acısı halini gözler önüne serdi.

Bandırma’nın ilk üniversitesi konumunda bulunan eski Gross Market (Happy Center) yanındaki eski Meslek Yüksek Okulu’nun binası kimliği belirsiz kişi ve kişilerce yağmalanarak harabeye döndü. Konu ile ilgili gazetemize konuşan vatandaşlar “Bandırma’nın ilk üniversitesi olan eski meslek yüksek okulu zamanında yetkililerce değerlendirilmediği, koruması ve bakımı yapılmadığı için her geçen gün yağmalanıp günümüzdeki harabe halini aldı. Her geçen günde hurdacıların uğrak mekanı haline gelen bu eski bina yapısı itibari ile tehlikede saçıyor. Artık geri dönüşü olmayan bu yapının hafriyatı yapılarak temizlenmesini istiyoruz” dediler.

ESKİ TEKEL BİNALARI VE DEVLET HASTANESİ’DE AYNI DURUMDA
Şehrimizde benzer durumda olan Bandırma’nın eski Devlet Hastanesi ve eski Tekel Binalarıda yağmalanıp kullanılmaz hale gelmişti.

ESKİ FAKÜLTE BİNASI’NIN DURUMUDA SORU İŞARETİ YARATIYOR
Bandırma’nın ilk fakülte binası olan Barış Manço Kültür Merkezi yanındaki eski üniversite binasıda bakımsızlıktan harabeye dönmeye başladı. Bu binanın camlarını kırıp içeri giren tinercilerde burasını mekanları haline getirdiler.

bandırma myo eski (4)

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr