Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BANDIRMA TİCARET BORSASI 2021 YILI GENEL DEĞERLENDİRMESİ

2021 Yılı Borsamız çalışmaları, yaşanan pandemi kısıtlarına rağmen tüm alanlarda başarıyla yürütülmüş ve artarak devam etmiştir. Borsamız, ülkemizde faaliyetini sürdüren 113 Ticaret Borsası arasında ilk sıralarda  yer almaya devam etmektedir

2021 Yılı Borsamız çalışmaları,

Çalışmalarımız pandemiden etkilenmeden sürmektedir.

2021 Yılı Borsamız çalışmaları, yaşanan pandemi kısıtlarına rağmen tüm alanlarda başarıyla yürütülmüş ve artarak devam etmiştir.

Borsamız, ülkemizde faaliyetini sürdüren 113 Ticaret Borsası arasında ilk sıralarda  yer almaya devam etmektedir

Ayrıca Türkiye Odalar Ve Borsalar Akreditasyon Sistemi içerisinde, başarı ivmesini hep yüksekte tutmakta ve A SINIFI BORSA sertifikası ile belgelendirilmektedir.

2021 Yılında Borsamız Tescil işlemleri bir önceki yıla göre % 63 lük artışla 1 milyar Doları aşmıştır.

Borsamızda işlemlerini yapmak ve çalışmalarını bu platforma çekmek isteyen üyelerimiz her geçen gün artmaktadır.

Türkiye Ürün İhtisas Borsası Acentesi olarak çalışmalarını yürüten Borsamız, TURİB Platformundaki performansını da artırıcı çalışmalara hız vermektedir.

Bu başarıyı gayretli çalışmaları ile yürüten ve Borsamıza yansıtan değerli üyelerimize teşekkür ediyor,2022 yılında işlerinin ve kazançlarının daha da bereketli olmasını diliyorum.

 Bölge Borsası şeklinde Üreticilerimizin  hep yanındayız.

Borsamızın Elektronik satış salonu faaliyetleri pandemi kısıtlarında hiç etkilenmemiş, başarılı bir şekilde her gün faaliyetini sürdürmüş, işlem gören ürün ve üretici sayısını memnuniyet temelli olarak artırmaya devam etmiştir.

İşlem gören ürün miktarı ve ürün gelen bölge hinterlandı hep artmaktadır.Bursa bölgesi,Çanakkale Bölgesi ve Balıkesir civarından ürün gelişin hızla artması Borsamızı bir Bölge Borsası olma işlevini vermektedir.

Borsamızın 2021 yılı en fazla işlem gören ürünleri sırasıyla şu şekilde gerçekleşmiştir;

1.Piliç Eti ve parçaları

2.Küspeler

3.Soya Fasulyesi

4.Buğdaylar

5.Mısır

6.Buğday Kepeği

7.Yumurta

8.Ayçiçeği

9.Arpa

10.Su Ürünleri

Şeklinde gerçekleşmiştir.

Proje çalışmalarımızda devam ediyor.

Borsamız 2021 yılında Ticaret Bakanlığı nezdinde, İhracatın Geliştirilmesi ve Uluslararası pazarlarda üyelerimizin Rekabetçiliğinin artırılması amaçlı bir adet proje uygulamış ve başarılı bir şekilde tamamlamıştır.

Ayrıca Güney Marmara Kalkınma Ajansı nezdinde de 2  adet proje uygulamış ve başarılı bir şekilde kapanış raporlarını sunmuştur.

Hububat Laboratuvarımız bu projeler kapsamında yeni binasına kavuşmuş ve yaklaşık 200 metre karelik çalışma alanına sahip,modern,donanımlı ve çok amaçlı yeni alanında, Yakın bir zamanda  üyelerimizin hizmetine girecektir.

Avrupa Yeşil Dönüşüm Mutabakatı ve Paris Çevre İklim anlaşması nezdinde, karbon salınım ayak izi çalışmalarını düşürme amaçlı çalışmalarını yürüten Borsamız, yerleşkesinin tüm enerjisini yenilenebilir kaynaklardan temin etmek amaçlı GES fizibilitelerini tamamlamış, uygun zamanda yatırım planlamalarını yapmaktadır.

Yatırımlarımız ve önemli platformlarda çalışmalarımız devam etmekte..

Üyelerinin ticari faaliyetlerinin çeşitlenmesine ve olanaklarının artırılmasına yönelik yatırımlarına da devam eden Borsamız;2020 yılında başladığı 70.000 Tonluk Lisanslı Depoculuk yatırımın 57.000 Tonluk 1.etabını Ağustos ayında tamamlamıştır.

Elektronik satış salonu uygulamalarının daha güvenli ve teknolojik boyutlarda yürütülebilmesi için teknoloji yatırımlarımız da devam etmektedir,

Ticaret Bakanlığından faaliyet izni alan Lisanslı depolarımız Eylül 2021 den bu yana üyelerine hizmet vermekte ve şuan ideale yakın dolulukta çalışmalarını sürdürmektedir.

Borsamız üyelerimizin ve şehrimizin menfeatlerini korumak,Lobi çalışmalarını artırmak amaçlı birçok kurumda görev almaya devam etmektedir.

Bu kapsamda TOBB Borsalar Konseyi Yönetimi,TOBB Akretasyon Kurulu Yönetim Kurulu üyeliği,Ticaret Bakanlığı Tazmin Fonu Yönetimi gibi birçok platformda aktif çalışmalarımız devam etmektedir.

nev bandırma