Son Dakika
26 Ağustos 2019 Pazartesi

BANDIRMA SU FİYATLARINA %60 İNDİRİM GELİYOR

19 Şubat 2019 Salı, 10:56

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Bandırma’daki su fiyatlarının yüksek olduğu bildiklerini ve bu konuda yaptıkları çalışmaların son aşamaya geldiğini ifade etti.

Bandırmalının su fiyatları hakkındaki şikayetlerini yakından takip ediyoruz diyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu “ Göreve geldiğimizde gördük ki Balıkesir ve ilçelerinde ve beldelerinde 60 farklı su fiyatlandırılması var. Büyükşehir kurulurken ilçe belediyeleri meclislerinde kabul edilen su fiyatları aynen kabul edilmiş. Ancak rakamlar arasında büyük farkları görünce olmaz dedik. Ancak kısa sürede bu sorunu çözmek mümkün değildi. En yüksek su kullanan ilçemizde Bandırma idi. İlk işimiz vatandaşı rahatlatmak için su fiyatlarında indirim yapmak olmuştu. “

BASKİ’de görevli kişilerin 8 aydan bu yana su fiyatları konusunda çalışma yaptıklarını belirten Kafaoğlu “ Artık çalışmaların sonuna geldik. Suyu yüksekten kullanan Bandırma, Erdek, Ayvalık, Edremit, Balya ve Gömeç’teki su fiyatlarını Balıkesir merkez ilçeleri Karesi ve 6 Eylül’deki fiyatlarla eşit hale getireceğiz.

19 Şubat Salı günü Büyükşehir Meclisi Komisyonuna gelecek bu fiyat eşitlemesi, 26 Şubat Salı günü de BASKİ tarafından kabul edilecek. Böylece Bandırma’da 5.31 lira olan su fiyatları 2.07 fiyatına inmiş olacak. Önümüzdeki dönemde de tüm Balıkesir ili genelinde su fiyatlarında tek fiyat uygulamasına geçilecek. “ dedi.

Bir önceki yazımız olan CHP’Lİ AKIN : AKARYAKITA KALICI ÇÖZÜM, AĞIR VERGİ YÜKÜNÜ AZALTMAK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr
avşa adası otelleri
x