Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BANDIRMA ÖZLEDİĞİ GÖRÜNÜME KAVUŞUYOR

BANDIRMA ÖZLEDİĞİ GÖRÜNÜME KAVUŞUYOR

bnd yeniBandırma’da Kent Girişi Yenileme Çalışmalarının II. Aşaması olan çevre düzenleme ve yeşillendirme çalışmaları, Bandırma Belediyesi Park-Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince Liman AVM ve Pehlivanlar Düğün salonu önündeki alanda yerine getiriliyor.

Son aşamaya gelinen peyjaz çalışmalarında otomatik sulama sistemlerinin kurulumu tamamlanırken yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmalarının ardından aydınlatma sistemleriyle birlikte Bandırma Kent Girişi Yenileme Çalışmaları tamamlanmış olacak.

Çalışmalarının son halini yerinde takip etmek amacıyla bölgede incelemelerde bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Mirza, ekiplerle bir araya gelerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Mirza, yapılan çalışmaların yeni dönemde de artarak devam edeceğini, halkımızın desteğiyle Bandırma’nın yeşilin bol olduğu, spor ve piknik alanlarıyla birlikte çocuk parkların halkımızın hizmetine sunulduğu, doğa ile barışık bir kent haline dönüşeceğini söyledi.

mirza park

Başkan Yardımcısı Mirza, çalışmalar hakkında şunları söyledi.

Liman AVM ve Pehlivanlar Düğün Salonu önündeki II. Etap çalışmalarımız son aşamada

“Bandırma’nın en büyük eksikliği yeşil alanların azlığı. Bizlerde göreve geldiğimiz günden bu yana park-bahçe çalışmalarına önem vererek kentimizin dört bir tarafında ağaç fidanları diktik. Sahil bandımız çınarlarla donattık. Çiçek dikim çalışmalarıyla kentimizi rengarenk hale getirdik. Bununla birlikte Bandırma’nın kent girişinde çevre düzenleme çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Burada toplam 12 bin adet leylandiyi toprakla buluşturduk. Çimlendirme çalışmalarımızı yerine getirdik. Her iki tarafına da ağaçlandırmalar yaptık. Şu anda Bandırma’nın hem çehresi hem de çevresi değişiyor. Bu çalışmalarımıza ilaven II. Etap çalışmalarımıza Liman AVM ve Pehlivanlar Düğün Salonu önünde kalan bölgemizde çimlendirme ve ağaçlandırma çalışmalarımızı yerine getiriyoruz. Görüldüğü gibi bu çalışmalarımızda son aşamaya geliniyor. Ocak ayının sonunda bu çalışmalar tamamlanmış olacak.

bnd yeni otoOtomatik suluma sistemlerinin kurulumu tamamlandı

Bu bölgede ekiplerimiz piramit defneler, farklı türden çalı grupları ve çobanpüskülleri gibi farklı tür ve çimlendirme çalışmalarıyla birlikte kent girişimiz güzle bir görünüm elde edecek. Bu çalışmalarımızın öncesinde ekiplerimiz otomatik suluma sistemlerini bu alanda kurulumunu gerçekleştirdi” dedi.

70 Bin’e yakın fidan dikimi gerçekleşti.

“En küçük çiçek fidanından tutunda en büyük ağaç fidanına kadar kentimiz genelinde yaklaşık 70 Bin’e yakın fidan dikimi gerçekleştirdik. Geçtiğimiz son 5 yılda kentimizde nasıl önemli ölçüde değişiklikler yapıldıysa, birikmiş birçok iş yerine getirildiyse önümüzdeki yeni dönemde de yeşilin bol olduğu, spor ve piknik alanlarıyla parkların halkımızın hizmetine sunulduğu çalışmalar yerine getirilecek. Bu çalışmaları da halkımızın desteğiyle yerine getireceğiz”

bnd yeni fidanYeni dönemde iki büyük park projemiz var

Öte yandan gelecek dönemle ilgili olarak açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Mirza, gelecek dönemde uygulamaya almayı planladıkları iki büyük kent park projelerinin olduğunu söyledi. Mirza: “Bandırma’nın yerel yönetimi olarak göreve geldiğimiz günden bu yana kentimizin yeşil bir görünüme kavuşması için çok ciddi çalışmalar gerçekleştirdik. Yeni dönemde de Bandırmamızı yeşillendirmeye ve ağaçlandırmaya devam edeceğiz. Önümüzde iki büyük park projemiz var. Bu projelerimizi zaman içinde halkımızla paylaşacağız.”

nev bandırma

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

DİĞER GALERİLER

TÜMÜ

DİĞER GALERİLER

FOTO GALERİ ANA SAYFA'YA GİT