Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BANDIRMA KONTEYNERLER PARFÜM KOKUYOR

Bandırma Belediyesi ekipleri, çöp

Bandırma Belediyesi ekipleri, çöp konteynerlerinin sıcak havalarda kötü kokmasını engellemek için her yıkamadan sonra parfüm sıkıyor.

Bandırma Belediyesi ekipleri, salgın nedeniyle yerine getirdiği dezenfekte çalışmalarının yanı sıra kent genelinde temizlik, konteyner bakım ve onarım çalışmalarını da sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında konteynerleri detaylı bir şekilde temizleyen ekipler, yıkamanın ardından konteynerler parfüm sıkarak sıcak havalarda oluşabilecek kötü kokunun da önüne geçilmesini hedefliyor. Bununla birlikte hasar görmüş, arızalı konteynerlerin yerinde onarımları gerçekleştiriliyor. Yerinde onarılamayacak durumda olan konteynerler ise Belediye Şantiyesinde tamir ve boyama işlemi yapılıp tekrardan eski yerine bırakılıyor.  Belediye ekipleri, ana caddeler, ara sokaklar, parklar, boş arsaların düzenli olarak mıntıka temizlikleri yapılıyor. Öte yandan ana caddeler ve yollar düzenli olarak yıkanıp süpürüldükten sonra, dezenfekte edilerek vatandaşlar için oluşabilecek risklerin önüne geçilmesi amaçlanıyor.

KULLANILMIŞ MASKE VE ELDİVENLER ÇÖPE ATILMALI

Bandırma Belediyesi ayrıca yaptığı açıklama da toplum sağlığı açısından kullanılmış maske ve eldivenlerin çöp kutusuna atılması rica edildi. Açıklamanın devamında; “Belediye olarak vatandaşlarımızdan zor geçen bu salgın günlerinde çevremizi temiz tutmaları konusunda daha fazla özen göstermelerini rica ediyoruz. Maske ve eldivenlerin en yakında bulunan kapalı çöp kutularına atılmasını rica ediyoruz. Toplumumuzun sağlığını korumak için aldığımız önlemlere siz değerli vatandaşlarımızın bireysel olarak aldığı önlemlerde eklenince covid-19 salgınını en kısa sürede yenerek normal yaşantımıza döneceğiz” görüşlerine yer verildi.

nev bandırma