Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

2024 Bandırma Konut Ev Gayrimenkul Fiyatları Ne Kadar ?

Marmara Denizi Kıyısında, Balıkesir’e bağlı bir ilçe olan Bandırma 150 binden fazla nüfusa sahiptir. Turizm çalışmaları ve güçlü altyapısıyla Türkiye’nin en gelişmiş ilçelerinden biri olan Bandırma, her geçen gün gelişmeye devam etmektedir. Toplum 2 belde ve 33 köyden oluşan Bandırma’da nüfusun çoğunluğu beldelerde yaşamaktadır.

Marmara Denizi Kıyısında, Balıkesir’e

2015 Yılında ilçeye kurulan Bandırma On Yedi Eylül Üniversitesi ile beraber, ilçe gelişimine hız katmıştır.

İstanbul ve Tekirdağ’dan arabalı feribot gibi farklı ulaşım imkanlarına sahip olan Bandırma, sanayi ve turizm açısından gelişen ilçeler arasında yer alıyor. Bölgede artan imkanlar ile birlikte konut fiyatları da artmaya devam ediyor. Türkiye’de 2017’den beri yaşanan inşaat ve emlak durgunluğuna rağmen, bölgenin konut fiyatları ve satış rakamları artmaya devam ediyor. Bölgede durgunluğun az etki etmesinin başlıca sebeplerinden birisi, Balıkesir’in ve dolayısıyla ilçelerinin son yıllarda gelişim gösterme konusunda net grafik çizgileri oluyor. Bölge son yıllarda ekonomik, kültürel ve daha birçok alanda kendini gözle görülür bir şekilde geliştirmeye devam ediyor. İstanbul, Tekirdağ gibi illerle doğrudan bağlantı ve kontak kuran Balıkesir, gelecek yılların en değerli şehirlerinden birisi olabilir.

Bandırma’da Konut Fiyatları 2024 İtibariyle Ne Kadar?

Bandırma’da konut fiyatları ortalama m2 fiyatları 2000TL civarında. Bölgede binaların genel olarak yeni bir altyapıya sahip olması, sosyal etkinliklerin fazla olması, turizm üzerine yapılan çalışmalar ve iş gücü konusunda daha az yaşanan aksaklıklar bölgenin m2 fiyatlarını arttırıyor. Bununla beraber yeni konutlarda m2 fiyatları 2500TL’e kadar çıkabiliyor. Minimum m2 fiyatları ise 1500TL gibi rakamlarda.

Turizm bölgelerinde amortisman süreleri, konutun değerlenme potansiyeli göz önüne alındığı için 22-23 senelere kadar çıkabilmektedir. Bandırma’da ise amortisman süreleri Flatfy gayrimenkul arama sitesi tarafından 19 yıl olarak hesaplandı. Genel ortalamaya bakıldığında Bandırma’da amortisman süreleri, yatırım yapmak isteyenler için önemli fırsatlar sunuyor. Satın aldığı konutu hem kira hem değerlenen konut fiyatı ile daha karlı hale getirmek isteyenler için Bandırma’da yatırım yapmak uygun olabilir.

Bandırma’da satılık konut fiyatları 2024 yılı itibariyle 3250 Bin TL ile 7 Milyon TL arasında değişiyor. (100m2 için geçerlidir). Bölgeden konut satan alan vatandaşlar, yapılan çalışmalara göre 2. Kez konut satın almaya sıcak bakıyor. Ortalama kira fiyatları Bandırma’da 2000 TL ile 20500 TL arasında değişiyor. Flatfy Bandırma kiralık daire verilerine göre ortalama 850 TL civarında, Bandırma’da konut kiralamak mümkün.

Bandırma’da Ev Almak Mı? Arsa Almak Mı?

Bandırma’da yatırım yapanlar için birçok farklı gayrimenkul çeşidi bulunuyor. Son yıllarda en çok tercih edilen iki yatırım türü ise konut satın alımı ya da arsa almak oluyor. İki farklı yatırım türünü birbirinden ayıran önemli özellikler bulunuyor.
Bandırma’da yapılacak projeler hakkında bilgi sahibi olan ya da çıkarım yapabilen kişiler için arsa yatırımı mantıklı bir tercih olabilir. Bölgenin turizm açısından gelişme şansının olması, uzun vadeli yatırımda arsa yatırımlarını çok değerli hale getirebilir. Üstelik arsa almak bazı noktalarda konut almaktan daha düşük maliyetli olabiliyor.

Düşük maliyetli yatırım yapmak isteyenler için arsa seçenekleri Bandırma’da birçok farklı mahallede ve köyde bulunuyor. Arsa yatırımı değil konut yatırımı yapmak isteyen vatandaşlar ise farklı avantajlara sahip.

Bandırma konut yatırımı çoğu zaman arsa yatırımına göre daha garanti bir geri dönüş imkânı sunuyor. Bir konutun kiralanması ya da satılması çoğu zaman arsaya göre daha kolay oluyor. Aynı zamanda konut tercihi yapmak arsaya göre daha kolay olabiliyor. Amortisman süreleri doğru hesaplandığı takdirde, konut almak çok daha kolay bir yatırım olabiliyor.

nev bandırma