Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BANDIRMA EKONOMİ ZİRVESİ GERÇEKLEŞTİ

Hürriyet Gazetesi, Bandırma Belediyesi,

Hürriyet Gazetesi, Bandırma Belediyesi, Bandırma Ticaret Odası, Taşyapı İnşaat Taahhüt San. Tic. A.Ş. ve Bandırma Ticaret Borsasının ortaklaşa düzenlediği Bandırma Ekonomi Zirvesi Grand Asya Hotel de gerçekleşti. Ekonomi Zirvesine Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Belediye Başkanı Dursun Mirza, 17 Eylül Üniversitesi Rektörü Süleyman Özdemir, Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, Bandırma Ticaret Odası Başkanı Mehmet Kılkışlı, Bandırma Ticaret Borsası Başkanı Halit Sezgin, Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Sefer Levent, Ekonomi Yazarları Erdal Sağlam, Jale Özgentürk, Denizbank Marmara Bölge Müdürü Burak Bozkaya ve Bandırmalı İş adamları katıldı.

Zirvede konuşan Başkan Mirza: ”Bandırma gelişime açık, enerjisi yüksek ve kalkınmak için büyük bir potansiyel taşımaktadır. Biz de bir sinerji oluşturarak bu enerjinin harekete dönüşmesi, Bandırmamızda ekonominin gelişmesi, yatırımların artması ve kalkınmanın sağlanması için Bandırma Ekonomi Zirvesi’ni düzenledik. Bölgemizin işadamları, yatırımcılar, Hürriyet Gazetesi Ekonomi Müdürü ve yazarları bir araya gelerek Bandırma ekonomisinin nasıl gelişeceğini konuştuk. Sektörlerle ilgili problemleri ve çözüm önerileri üzerinde görüşlerimizi bildirdik.

Büyükşehir Yasası ile Bandırma yönetiminde iki başlılık olmuştur. 1/5000’lik planların Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından hala yapılmamış olması Bandırma’ya gelecek yatırımların önünde büyük engel teşkil etmektedir. Nüfusuyla, sanayisiyle, tarım ve hayvancılığıyla birçok ilden daha gelişmiş olan Bandırmamızın önünün açılması için Bandırma’nın il olması gerekir. Bizimle aynı nüfusa sahip illerin geliri bizim gelirimizden 4 kat fazladır. Bütün bu faktörleri birleştirdiğimizde Bandırma’nın il olması gerektiği ortaya çıkıyor. Hürriyet Gazetesi’de ilk kez böyle bir organizasyonu bir ilçede gerçekleştiriyor olması da bunu gösteriyor. Biz Bandırma olarak her açıdan il olmaya hazırız. Bunun da herkes tarafından bilinmesini istiyoruz.

Bandırma Ekonomi Zirvemize katılan ve düşüncelerini paylaşan herkese teşekkür ediyorum. Bandırma ailesi olarak hepimiz enerjimizi, gücümüzü ortak akılla birleştirdiğimizde Bandırmamız gelişecek ve kalkınacaktır. Bu amaçla katılım gösteren herkese tekrar teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

nev bandırma