BANDIRMA BELEDİYESİ ÇOCUK KREŞİ KAYIT | Bandirma.com.tr

20 Ekim 2021 - 09:15

BANDIRMA BELEDİYESİ ÇOCUK KREŞİ KAYIT

BANDIRMA BELEDİYESİ ÇOCUK KREŞİ KAYIT
Son Güncelleme :

16 Eylül 2021 - 11:37

126
google haberler
hemoroid
Bandırma Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Levent ve 600 Evler Mahalleleri’ndeki Belediye Çocuk Kreşlerine kayıt başvuruları başladı. 24-36 ay, 36-48 ay, 48-60 ay, 60-72 ay (2-6 yaş) çocuk kreşlerine başvurular başladı. Başvuru sonucunda katılım sonuçları Belediye Meclis Salonu’nda 22 Eylül 2021 tarihinde saat 14:00’da noter huzurunda canlı yayında yapılacak.
İŞTE BELEDİYE TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA
“Bandırma Belediyesi Okul Öncesi Eğitim Hizmetleri kapsamında bir süredir yürüttüğümüz hazırlık çalışmalarının sonuna gelindi.
Bir yıl önce inşaatlarına başladığımız Levent ve 600 Evler Mahalleleri’ndeki kuruluşlarımızın teknik ve alt yapı hazırlıkları devam ederken, genel olarak okul öncesi eğitim hizmetleri ile ilgili çerçeve programımız uzmanlar tarafından profesyonelce hazırlandı.
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak 2 ile 6 yaş arasındaki çocuklara hizmet verecek olan kuruluşlarımızın idari ve akademik hazırlıkları devam ederken, görev alacak eğitim kadrosu için iş ilanları yoluyla başvurular kabul edildi.
Öğretim üyeleri ve eğitim uzmanlardan oluşan “İşe Kabul Komisyonu” oluşturularak tüm başvurular titizlikle incelenip değerlendirme kriterleri çerçevesinde kuruluşlarımızda görev alacak öğretmenler belirlendi. Mülakat görüşmeleri akademik ve psikolojik olmak üzere iki biçimde yürütülürken tüm yaşanan süreçler şeffaf bir biçimde kamuoyuyla da paylaşıldı. Belirlenen eğitim kadromuza uzmanlar tarafından hizmet içi eğitimler yapıldı; ardından yazılı sınava da tabi tutulan öğretmenlerimizden başarılı olanlara belgeleri takdim edilerek, Belediyemiz bünyesinde açılacak kuruluşlarımızda görev verildi.
Tüm bu süreçler devam ederken siz değerli velilerimizin kuruluşlarımıza online başvuruları kabul edildi. Bandırma Belediyesi olarak ilan ettiğimiz okul öncesi eğitim hizmetlerimize ve açılacak olan kuruluşlarımıza yoğun bir başvuru oldu, olmaya da devam etmektedir. Resmi ve gayri resmi süreçlerin sonuna geldiğimiz bu günlerde kuruluşlarımıza çocuklarını emanet etmek için başvuran tüm velilerimize tek tek teşekkür ederiz.
Öncelikle faaliyete başlayacağımız Levent Mahallesi’ndeki Özel Bandırma Zübeyde Hanım Gündüz Bakımevi için belirlenen kontenjan ölçüsünde (80 asil, 20 yedek) noter huzurunda yapılacak kura yöntemiyle öğrenci kabul edeceğiz. Öncelikle başvurusunda Levent Mahallesi’ndeki kuruluşumuzu tercih eden adaylar arasından 2-6 yaş arasındaki çocuklarımızı belirleyeceğiz. Ardından ileri bir tarihte, aynı yöntemle, 600 Evler Mahallesi’ndeki Gündüz Bakımevi için (160 asil, 30 yedek) çocuklarımızı belirleyip kuruluşumuza davet edeceğiz.
Bandırma Belediyesi olarak okul öncesi eğitim hizmetlerimizi, yaygınlaştırmak ve başka mahallelere de kuruluşlar açmak amacıyla genişleterek devam edeceğiz.
Bandırma’lı anne babaların çocuklarını güvenle emanet edecekleri kuruluşlarımızdan Levent Şubemize alınacak öğrencilerimiz noter huzurunda kura yoluyla, 22 Eylül 2021 tarihinde saat 14:00’te, Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenecek canlı yayınla belirlenecektir.
Noter huzurunda yapacağımız tüm yayın, Bandırma Belediyesinin resmi Facebook ve YouTube hesaplarından canlı olarak sizlerin izlemesine sunulacaktır. İlgili saatte sosyal medya hesaplarımızı takip etmeniz önemlidir. Daha önce yayınladığımız “Çocuk Kayıt ve Kabul Şartnamesi”ne göre yapılacak olan çocuk kabullerinin ve faaliyete başlayacak olan kuruluşlarımızın tüm Bandırma halkına hayırlı olması dileğiyle…”

avşa adası otelleri
avşa adası otelleri
x