Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BALIKESİR’DE TRİATLON RÜZGARI

Balıkesir’de düzenlenecek 2021 ETU

Balıkesir’de düzenlenecek 2021 ETU Avrupa Kupası’nın Basın Lansmanı Avlu Kongre Merkezinde yapıldı.

Avrupa Triatlon Birliği (ETU) tarafından organize edilen Avrupa Triatlon Kupası yarışları, 30 Temmuz-1 Ağustos tarihlerinde Balıkesir’de gerçekleştirilecek.

Avlu Kongre Merkezi’nde düzenlenen tanıtım toplantısında, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, , Avrupa Triatlon Federasyonu Temsilcisi Angeliki Thoma, İl Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu, Milli Sporcular ve yetkililer katıldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, bütün sporlara önem verdiklerini, Avrupa Triatlon Kupası yarışlarına ev sahipliği yapacak olmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Federasyonlarla birlikte bir çok faaliyete ev sahipliği yapmak istediklerini ve sporla ilgili işbirliklerine açık olduklarını söyledi.

Toplantıda Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, “Balıkesir ilk kez bir uluslararası triatlon yarışına ev sahipliği yapıyor. İki yıl önce özel bir yarış ile test ettiğimiz parkur camiamız üzerinde çok olumlu bir izlenim bırakmıştı. Böyle önemli bir organizasyonun bir parçası olmaktan dolayı federasyon olarak çok mutluyuz.

İl Müdürümüz Lokman Arıcıoğlu, Avrupa Triatlon Kupası Yarışları’nın heyecanı en yüksek müsabakalardan biri olacağını, bu tür uluslararası organizasyonların Balıkesir için önemini vurguladı. Tüm Balıkesir’lileri bu heyecana ortak olmaya davet etti. Bakanlığımızca yapılan ve yapılacak modern tesislerimizle, geleceğin milli sporcularının buralardan çıkacağını, bunun yanında tesislerimizin  tüm vatandaşlarımızın hizmetinde olacağını söyledi.

Bu organizasyon dolayısıyla tüm paydaşlara ve emeği geçenlere teşekkür etti.

nev bandırma