Son Dakika
19 Mayıs 2019 Pazar

BALIKESİR GEREKENİ YAPTI

16 Temmuz 2018 Pazartesi, 10:26
15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Balıkesir Valiliği şehit yakınları, gaziler ve ailelerinin onuruna akşam yemeği programı düzenledi.

Şehit yakınları, gaziler ve ailelerinin onuruna düzenlenen akşam yemeği, Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı.  Programa, Vali Ersin Yazıcı ve Bayan Yazıcı, Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, Belgin Uygur, Mustafa Canbey, Yavuz Subaşı, Pakize Mutlu Aydemir, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Sadık Bölek, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyon Başkanı Fatih Aksoy, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, Vali Yardımcısı Şükrü Kara, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kınay, İl Müftüsü Ramazan Topcan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri, çok sayıda gazi, gazi ve şehit yakınları katıldı.

Akşam yemeği öncesi yaptığı değerlendirmede Vali Ersin Yazıcı, vatan ve millet sevgilerinin; bütün maddi sevgilerin üzerinde olduğunu ifade etti.

Tarihe kara bir leke olarak geçen geceyi anlatan Vali Ersin Yazıcı, 15 Temmuzla birlikte başlayan süreçte Türkiye Cumhuriyetinin daha emin adımlarla yoluna devam edeceğini belirtti.
ŞEHRİN MEYDANINDAKİ O HEYBET GÖRÜLMEYE DEĞERDİ
Vali Ersin Yazıcı, 15 Temmuz’da, FETÖ terör örgütüyle, devlet ve milletimizi bölüp parçalamayı hedef almış uluslararası bir proje olan bir darbe teşebbüsünün devreye sokulduğunu fakat Koca Seyit’in torunlarının meydanlara döküldüğü ve şehrin meydanındaki o heybetin ise görülmeye değer bir kalabalıkla hainlerin kalplerine öyle korku verildiği için şehrimizde hiçbir teşebbüse geçilemediği ifade etti.
GECE BOYUNCA GÖRÜŞMELERE DEVAM ETTİM
Bütün askeri yetkililere Sayın Cumhurbaşkanını temsilen bütün yetkilerin Valilerde olduğunu sık sık hatırlattığını ifade eden Vali Ersin Yazıcı, Garnizon Komutanı ile gece boyunca görüşmelere devam ettiğini 01.30 civarında yaptığı ikinci telefon görüşmesinde ise “O araçlar yolları kesti bir terslik olursa sıkıntı olursa” şeklindeki verdiği cevap karşısında ise “Bir sıkıntı olursa bunun sorumlusu İlin Valisidir. Bende buradayım. Problem olursa bunun hesabını ben veririm. Sen de kışlandan sorumlusun” diyerek yanıtladığını ifade etti.
TAVRINDAN ÖDÜN VERMEDİ
Komutanın insanların o saatte dışarıda olmaması gerektiği, insanlar evlerine gitmesi konusunda ısrarcı olmasına karşılık ise Vali Ersin Yazıcı sert söylemlerde bulunduğunu ve verilen talimatlara harfiyen uyulması gerektiği yönündeki kesin tavrından ödün vermediğini dile getirdi.

GERGİNLİĞİN ARTTIĞI GECE
Garnizon Komutanı ile gerginliğin arttığı gece de sakinliğini ve sükûnetini korumaya çalıştığını ve zaman zaman sert çıkışlarda bulunmasının önüne geçemediğini dile getiren Vali Ersin Yazıcı, “Bu ülkeyi, vatanı, milletini seven her vatandaş gibi sinirlerime hâkim olmaya çalışıyordum ama hâkim olamadığım noktalarda oluyordu.” dedi.

SÖZ KONUSU VATAN OLDUĞUNDA
Söz konusu vatan olduğunda 1 milimetre verecek toprağın olmadığını da ısrarla dile getiren Vali Ersin Yazıcı “Geleceğimiz emin ellerde. Balıkesir gerekeni yaptı.  Bu ülke hepimizin ve bu ülkeyi vermeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

EN BÜYÜK TEMİNAT KAHRAMAN MİLLETİMİZ
Şehitler ve Gazilerin Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti için çok önemli olduğuna dikkat çeken Vali Yazıcı, “Devletimiz, her türlü terör oluşumuyla, kararlılıkla mücadeleye devam edecek, terör örgütlerinin defterini dürecektir. Bunun en büyük teminatı kahraman milletimizdir, kahraman ordumuzdur.  Sizlersiniz, bizleriz. Devletimiz, daima yanınızdadır. Balıkesir Valiliği, her zaman yanınızdadır. Balıkesir Valisi her zaman yanınızdadır, hizmetkârınızdır. Bu büyük millet her zaman yanınızdadır, size minnettardır. Tüm şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. “dedi.

Bir önceki yazımız olan BALIKESİR TEK SES OLDU başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr
avşa adası otelleri
x