Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Komisyon Üyeleri Belli Oldu

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde Meclis Birinci Başkan Vekilliği’ne, 59 oyla Bandırma Belediye Başkanı ve CHP Büyükşehir Meclis Üyesi Dursun Mirza, İkinci Başkan Vekilliği’ne, 58 oyla Gönen Belediye Başkanı ve CHP Meclis Üyesi İbrahim Palaz seçildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde

Asil Divan Kâtip Üyeliği’ne; CHP Meclis Üyeleri; Aşkıbirce Uzkurt ile Canset Sevim, Yedek Divan Kâtip Üyeliği’ne CHP Meclis Üyeleri; Akın Ertürk ile Faruk Akkoca seçildi.

Encümen Üyeleri: CHP’den; Ferit Gündoğdu, Murat Karakoyun, Kemal Aydemir, Volkan Altınöz, Sevinç Baykan Özden seçildi.

Plan ve Bütçe Komisyonu: CHP’den; Oktay Erbalaban, Vedat Erkoyuncu, Zafer Abdi Gökçen, Cavit Cebeci ile AK Parti’den Mehmet Birol Şahin ve Feyzullah Uygur seçildi.

İmar ve Bayındırlık Komisyonu: CHP’den; Şerafettin Engüdar, Nevin Sayman, Ferit Gündoğdu, Aşkıbirce Uzkurt, Cihan Berk Umay ile AK Parti’den Yasin Sağay ve Adil Kandemir seçildi.

Çevre ve Sağlık Komisyonu: CHP’den; Şahin Alagaş, Burhan Ast, Aydın Cihan, Kemal Kaya Öztoprak, Yaşar Sağlam ile AK Parti’den Mustafa Korkmaz ve Nevzat Sayın seçildi.

Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu: CHP’den; Akın Ertürk, Ersin Uras, Ahmet Karagözoğlu, Yaşar Sağlam, Canset Sevim ile AK Parti’den İsmet İlker Avcı ve Eşref Uslu seçildi.

Ulaşım Komisyonu: CHP’den; Doğan Ceylan, Ahmet Uysal, Erman Şanlıer, Cemal Aksoy, Çağdaş Canbay ile AK Parti’den Esat Şık ve Mehmet Doğan seçildi.

Tarife Komisyonu: CHP’den; Fatih Barlin, Emir Arcan, Zühal Hasanoğulları, Samet Yenice, Erol Temel ile AK Parti’den Ahmet Önder ve Eşref Uslu seçildi.

Aile Kadın ve Çocuk Komisyonu: CHP’den; Burcu Özer, Türkan Akdağ Öztürk, Aslıhan Biçki, Sevinç Baykan Özden, Canset Sevim ile AK Parti’den Meral Cengiz ve Tuncay Salı seçildi.

Turizm ve Tanıtım Komisyonu: CHP’den; Cemal Aksoy, Bürhanettin Ağabeyoğlu, Erdal Can Özkoca, Merih Arslan, Akın Ertürk ile AK Parti’den Ekrem Umutlu ve İlker Avcu seçildi.

Temel Haklar ve Hukuk Komisyonu: CHP’den; Ali Bozoğlu, Burcu Özer, Merih Arslan, Erdal Can Özkoca, Erman Pazarbaşı ile AK Parti’den Servet Bıyık ve Veysel Said Ertunç seçildi.

Sosyal Hizmetler, Engelliler ve Halkla İlişkiler Komisyonu: CHP’den; Emir Arcan İsmail Özdemir, Akın Ertürk, Ozan İbrahim Tüm, Ali Bozoğlu ile AK Parti’den İsmail Sayın ve Tuncay Salı seçildi.

Belediye Varlıkları Değerlendirme Komisyonu: CHP’den; Ozan İbrahim Tüm, Doğan Ceylan, Volkan Altınöz, Murat Karakoyun, Kemal Aydemir ile AK Parti’den Muhammed Zahid Bayram ve Abdullah Çolak seçildi.

Kent Estetiği Komisyonu: CHP’den; Kemal Kaya Öztoprak, Ahmet Uysal, Ersin Uras, Zafer Abdi Gökçen, Şahin Alagaş ile AK Parti’den Ahmet Ergit ve Tufan Gürlek seçildi.

Doğal Afet, Deprem ve Kentsel Dönüşüm Komisyonu: CHP’den; Nevin Sayman, Cihan Berk Umay, Şerafettin Engüdar, Çağdaş Canbay, Mesut Nail Akın ile AK Parti’den Cüneyt Akkuş ve Muhammed Zahid Bayram seçildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı 2023 Yılı Faaliyet Raporu da meclis üyelerinin; 29 kabul, 61 ret oyuyla oy çokluğuyla reddedildi.

nev bandırma