Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Balıkesir 5. Aromaterapi Festivali Tamamlandı

4 gün boyunca muhteşem bir organizasyonla dolu dolu geçen Balıkesir 5. Aromaterapi Festivali, renkli görüntülere sahne oldu. Birçok etkinliğin gerçekleştirildiği festival kapsamında, vatandaşlar BAÇEM’in aromatik bitki bahçelerinde hem fotoğraf çekimi hem de hasat yaptılar.

4 gün boyunca muhteşem

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde; Ayvalık, Burhaniye, Edremit ve Gömeç Belediyelerinin koordinesinde 4-7 Temmuz günleri arasında yapılan Balıkesir 5. Aromaterapi Festivali, muhteşem bir organizasyonla gerçekleştirildi. Seminerlerden atölyelere, tiyatro gösterilerinden çocuk oyunlarına, hasattan konserlere kadar birbirinden güzel etkinliklere sahne olan Balıkesir 5. Aromaterapi Festivali; BAÇEM ve Ören Meydanı olmak üzere iki ayrı noktada yapıldı. Dolu dolu geçen festival kapsamında Ören Meydanı’nda 200’ün üzerinde stantta belediyeler ve firmalar ürünlerini tanıttı.
ÖREN SAHİLİ ŞAHANE KONSERLERE SAHNE OLDU
Festival kapsamında BAÇEM’in verimli bahçelerinde yetişen aromatik bitkilerin hasadı başkanlar ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi. Vatandaşlar festival boyunca lavanta bahçesinde hem fotoğraf çekildi hem de lavanta hasadı yaptı. Ören Sahili’nde her gün birbirinden değerli sanatçılar, vatandaşlarla buluştu. İlk gün benzersiz sesiyle Birsen Tezer, ikinci gün Balkan Müziğinin sevilen ismi Suzan Kardeş, üçüncü gün usta müzisyen Bülent Ortaçgil, dördüncü gün ise halk müziğinin özgün ismi Oğuz Aksaç sahne aldı.
A’DAN Z’YE AROMATERAPİ
4 gün boyunca on binlerce kişinin katılım gösterdiği festival kapsamında düzenlenen seminer ve atölye çalışmalarına da ilgi büyük oldu. Seminerlerde katılımcılara akademik olarak eğitimlerin verilmesinin yanı sıra her gün farklı atölyelerle aromaterapinin şifalı dokunuşları da öğretildi. Aromatik bitkiler konusunda A’dan Z’ye hemen hemen her şeyin konuşulduğu atölyelerde katılımcılar, teorik olarak da ürünlerin nasıl elde edildiğini öğrendiler.

nev bandırma