Bandırma Reklam Ajansı

2021 TURİZM SEZONU NE ZAMAN AÇILACAK ?

08 Şubat 2021 Pazartesi, 22:57
google news takip et mobil

2021 turizm sezonu ne zaman açılacak ? Bu yaz denize girebilecek miyiz ? Yerli turizmciye müjdeli haber. İşte turizm sezonunun açılabileceği tarih.

TURİZM BAKANI MEHMET NURİ ERSOY AÇIKLADI

Nisan ayında sezonun açılabileceğini duyuran Turizm Bakanı ERSOY iç turizmin bahar aylarında canlanacağını belirtti.

Geçtiğimiz hafta Bakanlar Kurulu’nda, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Türkiye için tünelin ucundaki ışık göründü” sözleri sonrası gözler yeni haftada açıklanacağı konuşulan normalleşme eylem planlarına çevrildi.NORMALLEŞME PLANI İLE TURİZM SEZONU AÇILACAK

Hürriyet Gazetesi’nin takvimine göre, Oktay’ın koordinasyonunda 16 bakanlığın ayrı ayrı yürüttüğü çalışmalarda sunumlar videokonferansla toplanan kabinede yapıldı. Buna göre Türkiye genelinde, iller bazında ve kritik sektörlerde normalleşmeye dönük tüm planlar tamamlanacak. Bakanlıkların ayrı ayrı hazırladığı normalleşme planı, 100 günlük icraat programına benzer şekilde ülke geneline, sektörlere ve illere yönelik yol haritasını içerecek. Erdoğan’ın açıklayacağı planın tüm uygulama aşamaları takvime bağlanacak. Bu dönemde öncelik ekonomiye, ticarete, turizme ve gıdaya verilecek.

avşa adası otelleri

ANTALYALI TURİZMCİLER 15 HAZİRANA HAZIRLANIYOR

TV haberlerine göre ise Antalya’lı turizmciler 15 Haziran sonrası için hazırlıklarını yaptıklarını belirttiler.

KRİTİK TARİH 5 HAZİRAN

Sabah Gazetesi’nin haberine göre Uzmanlar, “Vaka sayıları bayramın etkisiyle yükselirse önlemler arttırılabilir. Ancak bayramda artış kaydedilmezse normalleşmeden söz edilebilir” diyor. Bu nedenle Ramazan Bayramı sonrası 5 Haziran rakamlarının, tedbirlerin gevşetilip gevşetilmeyeceği konusunda kilit öneme sahip olduğu belirtiliyor.

Yapılan değerlendirmelerde, bayramdan önceki vaka sayısı ile bayramdan sonraki vaka sayısının kıyaslanmasının çok önemli olduğu belirtiliyor. Yetkililer, “Eğer 24 Mayıs rakamları, bayram sonrası haziranın ilk haftasının rakamları aynı veya çok az fark olursa, o zaman normalleşmeden söz edilebilir. Vaka sayısının binli rakamlarda veya altında olması çok önemli. Eğer bayramın etkisiyle üstüne çıkarsa, farklı önlemlerin alınması gerekebilir” dediler. Bu nedenle 5 Haziran’da ortaya çıkacak verilerin, yeni kararlar alınmasında etkili olacağı ifade ediliyor.

bahar aqua resort

27 MAYIS AÇILIŞ TARİHİ

Cumhurbaşkanlığı normalleşme takvimine göre 27 Mayıs’ta tüm otel, apart ve pansiyon hizmeti veren turizm işletmelerinin açılması öngörülüyor. Bir çok işletmecinin tesislerinde hazırlıklarına başladığı öğrenildi.

2020 TURİZM SEZONU NE ZAMAN AÇILACAK : 18 NİSAN HABERİ

BAYRAMDA OTELLER AÇILACAK MI? : 25 NİSAN HABERİ

NORMALE DÖNÜŞ NASIL OLACAK : 28 NİSAN HABERİ

KORONAVİRÜS SERTİFİKALI OTELLERİN ŞARTLARI BELLİ OLDU : 02 MAYIS HABERİ

TURİZM BAKANLIĞI GENELGEYİ YAYINLADI16 MAYIS HABERİ

UYGUN FİYATLI AVŞA ADASI OTELLERİBakan Ersoy’un açıklamalarından satır başları şu şekilde:

– Bu sene 58 milyon turist hedefimiz vardı.

– İnşallah Ramazan Bayramında tekrar turizm hareketlerinin başlayacağını görürüz. Tabii ilk hareketler iç turizmde başlayacak.

– Askıdaki personel kısa çalışma programına dahil edilebiliyor. İşletmeler personelini çağırsın ve programdan yararlandırsın.

– Tiyatrolar için de destek paketi hazırlandı.

A Haber

Bir önceki yazımız olan 2021 Bandırma Konut Ev Gayrimenkul Fiyatları Ne Kadar ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x