AVŞA ADASI’NDA ATATÜRK HEYKELİ BAKIMA ALINDI

13 Aralık 2019 Cuma, 17:23

Turizm merkezi Avşa Adası’nda iskele meydanında yer alan Atatürk heykeli Marmara Adalar Belediyesi tarafından bakım ve onarım için meclis kararı ile bulunduğu yerden geçici olarak alındı.

Konu ile ilgili açıklama Marmara Adalar Belediye Başkan Yardımcısı Erhan UZUNER Atatürk heykelinin en kısa zamanda çok daha yeni ve heybetli haliyle iskele meydanında yerini alacağını açıkladı.

Heykelin yerinden kaldırılmasının ardından Marmara CHP İlçe Başkanlığı’da olaya tepki gösterdi.

İŞTE BAŞKAN YARDIMCISI UZUNER’İN AÇIKLAMASI

Sevgili Avşa‘lılar ve değerli misafirlerimiz

1998 yılında yapılmış olan ve o tarihten bu yana el değmemiş bir şekilde iskele meydanında bulunan ATATÜRK heykeli bakım ve onarım amaçlı olarak kaldırılmış ve en kısa zamanda çok daha yeni ve heybetli haliyle iskele meydanımızda yerini alacaktır..

Bu konuda sosyal medya üzerinden belediyemiz ve belediye başkanımız Süleyman Aksoy ve bizlere hadsizce yapılan yorumlar ve hakaret içerikli paylaşımlar tarafımızca incelenmekte olup, bu kişiler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulacaktır. Bizlerin ATATÜRK sevgisini kimse tartışmaya açmamalıdır. Ulu önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün nasıl bir lider olduğu ve neler ifade ettiği, sadece Adalarımız ve Ülkemizde değil tüm Dünya tarafından bilinmektedir.

ATA’mız söz konusu olduğunda duruşumuz, anlayışımız, karakter biçimimiz, ilkelerimiz ve değerlerimiz tartışılamaz.
Ayrıca Belediye Başkanımız Süleyman Aksoy ve ekibi olarak Türkiye’nin ve Dünyanın en büyük ATATÜRK heykelini adamızla buluşturmak için 5 aydır yoğun bir şekilde çalışılmaktadır.
Bu heyecanlı ve yorucu yolculukta her birinizin desteğini kalbimizde hissetmek dileğiyle…

SAYGILARIMLA…
Marmara Adalar Belediye Başkan Yardımcısı
Erhan UZUNER

Bir önceki yazımız olan E Ticaret Eğitimi Verildi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x