Arkadaşa Çiçek Sepeti Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler | Bandirma.com.tr

5 Aralık 2023 - 14:40

Arkadaşa Çiçek Sepeti Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Arkadaşa Çiçek Sepeti Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Son Güncelleme :

21 Haziran 2022 - 10:49

218
google haberler

Arkadaşınıza hazırlayacağınız çiçek sepeti, birçok hediyeden daha anlamlı olabilir. Ayrıca onun için bir şeyler yapmanın mutluluğunu da göz önünde bulundurmalısınız. Arkadaşa çiçek sepeti hazırlarken dikkat etmeniz gereken bazı noktaları sizler için listeledik.

Sepetin Boyutunu ve Kullanacağınız Malzemeleri Önceden Hazırlayın

Boyut ve malzeme, toprak hacmini ve sepete sığacak bitki sayısını etkileyecek çok önemli iki özelliktir. Kabın genişliği ve derinliği, ne kadar ekim alanı yaratılacağını da belirler. Bu gibi faktörler daha sonra sepetin bitmiş ağırlığını etkileyecektir. Sepetin ağırlığı ve malzemesi kullanılacak yer için oldukça önemlidir.

Farklı Türde Rengarenk Çiçekler Ekleyin

Çiçek sepeti hazırlamak için bitki seçerken, kenarlardan kademeli olarak geçen rengarenk çiçekleri kullanabilirsiniz.

Kenarlara ve Tabana Kolay Bir Şekilde Yerleştirebileceğiniz Sepetler Kullanarak Dolgun Bir Görünüm Elde Edin

Asılı sepetlerin çoğu geleneksel olarak basamaklı bitkilerle sadece tepeye dikilirken, bazı değiştirilmiş sepetler bitkilerin yanlara ve alta kurulmasına izin verir. Bu nedenle kabı gizleyen sepetler tercih ederek daha dolu bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yaprakları Az Olan Bitkileri Tercih Edin

Yapılan sepetin boyutlarını dikkate alarak ve yaprak sayısını azaltarak aşırı kalabalık riskini en aza indirebilirsiniz. Böylece sepetiniz, yoğun bitki kalabalığından uzak kalarak istediğiniz görünümü elde etmenizi sağlayacaktır.

Asılı Sepetlerin Gübre İhtiyacı Olduğunu Unutmayın

Gübre söz konusu olduğunda, daha az toprak hacmi nedeniyle asılı sepetler daha fazla gübreye ihtiyaç duyabilir. Ekimden önce yavaş salınan gübreyi toprağa ekleyebilirsiniz. Ayrıca, sepetin uzun ömürlü olması için her iki haftada bir sıvı gübre uygulaması yapabilirsiniz.

Nem İsteyen Bitkiler Ekleyeceksiniz Ortam Koşullarını Göz Önünde Bulundurun

Kapta tek tip nemin korunması, muhtemelen daha sıcak aylarda daha fazla sulama isteyecektir. Bu nedenle nemi seven bitkiler tercih edecekseniz sepetin delikli olduğundan emin olmalısınız.

Birbirinden güzel çiçek sepetleri için https://www.tazecicek.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x