Bandırma Reklam Ajansı

APPLE TÜRKİYE’DE

02 Kasım 2013 Cumartesi, 09:34
APPLE TÜRKİYE’DE
google news takip et mobil

APPLETürkiye için özel olarak hazırlanan sanal mağazada Apple’ın en son ürünleri satışa sunuluyor.

Satış öncesi ve sonrasında hem telefon hem de internet üzerinden uzman desteğinin de verildiği mağazada, kredi kartına taksit, peşin ödemelerde indirim ve 14 gün içerisinde ücretsiz iade gibi çok cazip seçenekler sunuluyor.

http://store.apple.com/tr adresinde hizmete giren online mağaza, Apple’ın Türkiye’deki ilk resmi satış kanalı. 1 Kasım itibariyle hizmete giren sanal mağazada, iPhone 5s 2149 TL’den, iPhone 5c ise 1849 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Apple’ın sanal mağazası, internet satışına yeni bir boyut getirecek Online ticarete büyük yatırım yapan Apple, Türkiye için çok özel bir satış destek sistemi geliştirmiş. Sitede alışveriş yapmak isteyen kullanıcılar, Apple’ın profesyonel satış sorumlularıyla video konferans yapıp her türlü sorularına cevap bulabiliyor. Ayrıca sitede telefonla destek hizmeti de var. Şirket yetkililerinin verdiği bilgiye göre, Apple’ın satış sorumluları satış üzerinden komisyon almadıkları için tamamen müşteri memnuniyetine odaklanacaklar.

Müşterilerin 14 gün ücretsiz iade hakkı var

Apple’ın, online mağazasında satılan tüm ürünler 14 gün içerisinde koşulsuz ve ücretsiz olarak iade edilebiliyor. Kredi kartlarına 12 aya kadar taksit seçeneğinin de bulunduğu mağazada, peşin ödemede çeşitli indirimler uygulanıyor. Online ödemelerin güvenliği için de ekstra önlemler alınmış.

Apple’ın sanal mağazasındaki bir diğer ilginç servis ise ücretsiz lazer baskı. Bu sayede müşteriler, satın aldıkları iPad, iPod touch ve iPod nanoların üzerine kişisel mesajlarını yazdırabiliyor. Sanal mağazada ayrıca, sadece Türkiye için özel olarak geliştirilmiş telefon kılıfları da satışa sunulmuş.

Türkiye’de e-ticaret pazarı hızla büyüyor

Uzmanlara göre, Apple’ın Türkiye pazarına sanal bir mağaza ile giriş yapmasında Türkiye’nin hızlı büyüyen e-ticaret pazarının büyük etkisi var. Bankalararası Kart Merkezi verilerine göre Türkiye’de 2012 yılında internet üzerinden kartlı ödeme yapma hacmi bir önceki yıla göre yüzde 35 büyüyerek 30.6 milyar TL’ye ulaştı. Bu rakamın 2013 yılı sonunda 40 milyar TL’yi, 2023’te ise 350 milyar TL’yi aşması bekleniyor.

Sırada Zorlu Center’daki Apple mağazası var

Apple’ın store.apple.com/tr adresindeki sanal mağazası, şirketin Türkiye’ye yaptığı tek yatırım olmayacak. Dünya çapında 400’den fazla mağazası bulunan Apple, Türkiye pazarı için yaptığı hazırlıklara 2010 yılında bir ofis açarak başladı. Şirketin CEO’su Tim Cook, bu yılın Şubat ayında yapmış olduğu bir açıklamada Türkiye’ye büyük önem verdiklerini ve bir mağaza açma hazırlığı içinde olduklarını belirtmişti. Apple’ın Türkiye mağazasının 2014 yılı başında İstanbul Zorlu Center’da açılması bekleniyor. Sıkı gizlilik politikaları ile bilinen Apple yetkilileri ise henüz bu konuda resmi bir açıklama yapmış değil.

Bir önceki yazımız olan MARMARAY'DA İLK KAVGA başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

kutlu creative
avşa adası otelleri
x