Alp Bostancı “Pazar Yeri” Gündemini Değerlendirdi

11 Eylül 2014 Perşembe, 23:19

AK Parti Bandırma Belediye Meclis Üyesi Alp Bostancı, meclis çalışmalarının başlamasıyla birlikte günden dışı söz alarak önemli konulara dikkat çekmesiyle biliniyor. Son toplantıda” Sizlere geçmiş günlerden bir nostalji yaşatmak istiyorum” diyerek söze başlayan Alp Bostancı, konuşmasında belediye başkanı Dursun Mirza’ya hem eleştiri yaptı hem de tavsiyelerde bulundu.

Alp Bostancı” Kendi kitapçığınızda bahsetmiş olduğunuz ” Kapalı Pazaryeri Projesi” ile ilgili konuşulanlar hala daha hafızamızda. Sizlere küçük bir anektod sunmak istiyorum.1789 Fransız İhtilalinin sonucu ve insanlığa verdiği ders nedir biliyor musunuz? “Hak arama ve hakkını genişletmek”dir.

O günden bugüne kadar toplumlar haklarını alabilmek için gerek merkezi hükümette, gerekse yerel idarelerde haklarını arama yoluna giderler. Ama bu hak aramanın karşılığında bu idareciler uzlaşmacı bir tavır sergilerlerse halkın gözünde büyürler, uzlaşmacı olmazlarsa küçük kalırlar. Nasıl ki Bandırmada geçmiş Ak Parti Belediyeciliği döneminde belediyenin sendika işçileri yerel yönetimle uzlaşamayıp hatta ters düşerek yerel seçimleri kaybetmesine neden olduysa ve sizlerde o günlerdeki uzlaşıcı tutumunuzla iktidara geldiyseniz bu ” Pazaryeri Meselesi” ni çözümsüz bırakamazsınız. Bakın sizlere oda başkanlarının tezgah ölçüsü, belediyenin tezgah ölçüsü ya da yer tespiti ile ilgili santimetrelik politikalardan bahsetmiyorum. Çünkü ben iki grup arasındaki çatışmanın kısır laflarını değil, çoğunluk vatandaşı temsil ediyor ve onları düşünüyorum. Anlayacağınız, karşınızdaki yüksek çözünürlüklü bir sorun karşısında krizi yönetemediniz. Öncelikle bu durumu irdeleyin. Eğer kendi grubunuz içerisinde akil insanlarla işi yatıştırmak gerekiyorsa bu işi böyle yapın.

Sayın Başkanım, siz her meclis konuşmanızda ve seçim konuşmalarınızda sürekli anlaşma ve uzlaşma ruhundan bahsediyordunuz. Ne oldu size peki? Ne oldu bu tutumunuza? Yoksa aranızda uzlaşı ruhunu baltalayan bir derin devlet de sizde mi var?

Bizler Ak Parti Grubu olarak konunun Bandırmamıza yakışır, çekişmesiz bir şekilde sonuçlanmasını ivedilikle çoğunluk halkımızın adına çözüme ulaşılmasını bekliyoruz.

Avam kamarasında oturarak işleri çözemezsiniz. Korkmayın! Ve bir şey deneyin. Pazartesi pazarına gelen esnaf ve alışverişe çıkan vatandaşla bir arada olun. Çünkü bu aralar toplumla iç içe olmadığınıza dair şikayetler var. Domates sandıklarının üzerinde oturun. Şuna inanın ki yaz ayında sürekli terli ya da kışın sürekli üşüyen bu cefakar pazarcı esnafımızın çözüm önerilerini ve hak ettiği ortamı bulacaksınız. Göreceksiniz ki bunu kendi insiyatifinizle yapacaksınız. Bazen meclis ortamlarındaki tartışmaların ve görüşmelerin meclis dışında da hemen çözülebileceğini göreceksiniz.

Sayın Başkanım, beş yıl öncesinden planlayıp parasını dahi hazırladık dediğiniz “Pazaryeri Projeniz”i kısır çekişmelere maruz bırakırsanız kimsenin gönlünü alamaz ve hayal kırıklığı yaratırsınız.

Bu arada ihale süreci ile ilgili kamuoyunda hiç de hoş olmayan söylentiler var. Bu kadar kargaşa içindeki laflara bir de ihale söylentileri eklenirse siz bu pazaryerini üç yıl da bile bitiremeyebilirsiniz…

Bunu niçin söylüyorum biliyor musunuz ? Benim bildiğim kadarıyla kargo şirketleri ev eşyası bile taşımaz, sadece kolili malzemeleri taşır. Geçen sabahın erken saatlerinde yurt içi kargo kamyonetini eski Pazar yerinin eternitlerini ve bir takım cüruflarını yüklerken kendi gözlerimle gördüm ve resim ettim. Bu olaya bir anlam veremediğimi ve şaşkınlık içinde kaldığımı sizlerle paylaşmak istedim. Sizleri kamuoyunu doyurucu bilgiler vermeye ve bir takım spekülatif lafların ortaya çıkmaması için şeffaf olmaya davet ediyorum”.

Banses Gazetesi

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr