Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Almanya Yaşam Koçluğu Eğitimi

Yaşam koçluğu mesleği, koçluğun

Yaşam koçluğu mesleği, koçluğun teorik ve pratik temellerinde ustalık kazanmayı, müşteriye tamamen uyarlanmış bir hizmeti nasıl uygulayacağını bilme becerisini ve aynı zamanda faaliyetini geliştirmek için iş yönetimi kavramlarına sahip olmayı içerir.

Yaşam koçu olmak için gereken adımlar şunlardır:

Uygun bir eğitim seçin

İhtiyaçlarınıza ve profesyonel hedeflerinize uygun bir yaşam koçluğu kursu seçmelisiniz. Almanya yaşam koçluğu eğitimi arayışınızda dikkat edeceğiniz en önemli şey yetkin bir kurum tarafından akredite edilen uzman eğitmenlere sahip bir kurs merkezi bulmaktır. ICF koçluk alanında en geçerli standartları belirleyen organizasyondur. ICF onaylı yaşam koçluğu eğitimi koçluk mesleğinde ihtiyaç duyacağınız becerilerle donanmanıza yardımcı olacaktır.  ICF onaylı eğitimler ayrıca, eğitim süresince somut deneyimler kazanmanızı sağlayacak koçluk uygulama seansları da içermektedir.

Becerilerinizi geliştirin

Eğitim sırasında edindiğiniz teknik becerilere ek olarak, iyi bir yaşam koçu olabilmek için empati, sabır, aktif dinleme ve etkili iletişim kurma gibi belirli insani niteliklere sahip olmalısınız. Eğitiminiz süresince bu beceriler üzerine çalışmalısınız.

Planınızı oluşturun

Eğitiminizi tamamladıktan sonra, koçluk planınızı oluşturma zamanı gelir. Bunu yapmak için hizmet teklifinizi tanımlamalı, fiyatlarınızı belirlemeli ve müşterileri çekmek için bir pazarlama stratejisi uygulamalısınız.

Müşteri memnuniyeti sağlayın

Koçluk faaliyetinizin başarısı, büyük ölçüde müşterilerinizi elde tutma ve onları uzun vadede destekleme yeteneğinize bağlı olacaktır. Bu nedenle, müşterilerinizle güven ilişkisini sürdürmek ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için araçlar ve yöntemler uygulamak önemlidir.

Kendinizi sürekli eğitin

Yaşam koçluğu mesleği sürekli gelişmektedir ve yeni teknikler, yaklaşımlar konusunda güncel kalmak esastır. Becerilerinizi zenginleştirmek ve uygulamalarınızı geliştirmek için konferanslara, çalıştaylara ve ek eğitimlere katılmayı düşünmelisiniz.

Yaşam koçluğu, bireylerin kişisel ve mesleki hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için önemli bir araçtır. Bu alanda başarılı olmak için sürekli öğrenmeye ve gelişmeye açık olmalı, insanlarla güvenilir bir ilişki kurabilmeli ve onların potansiyelini ortaya çıkaracak yöntemleri ustaca kullanabilmelisiniz.

Derya Öte Koçluk ve Danışmanlık Akademisi, Almanya yaşam koçluğu eğitimi alanında öncü bir kurumdur. Sunduğu kaliteli eğitimlerle bireylerin koçluk alanında uzmanlaşmalarına ve profesyonel gelişimlerini desteklemelerine yardımcı olmaktadır. Koçluğa ilgi duyan herkesi Derya Öte Koçluk ve Danışmanlık Akademisi’ne katılmaya ve profesyonel bir yaşam koçu olma yolunda adım atmaya davet ediyoruz. Daha detaylı bilgi için +491608488493 telefon numarası ve info@lifecoach-deryaoete.de mail adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

nev bandırma