ALIŞILMIŞ GÖRÜNTÜLERE DEVAM

22 Temmuz 2020 Çarşamba, 13:38
WhatsApp Image 2020 07 22 at 12.02.25
google news takip et mobil

Yaz sezonunun alışılmış görüntülerine çözüm bulunamıyor.

Pandemi sebebiyle sakin bir sezon yaşayan Erdek’te, çöp sorunu bir türlü çözülemiyor.
Erdek merkez ve kırsal mahallelerde yaşanan çöp sorunu yüzünden yaşanan görüntü ve çevre kirliliği hadsafhaya ulaşırken, bölgeye gelen turistler ve mahalle sakinleri bu görüntülerin Erdek’e yakışmadığını belirtiyorlar. Her yıl Erdek’te tatilini geçiren vatandaşlar, bu devirde özellikle pandemi sürecinde en önemli faktörün temizlik olması gerekirken, böylesine vurdumduymaz şekilde göz göre göre bu çöplerin alınmamasına tepki gösteriyorlar.
Başkanvekili Yapakçı’nın göreve seçildiği günden itibaren yapılan yol yıkama çalışmaları takdir toplarken, çöp dağları tepkilere neden olmaya devam ediyor.

3 Ç’ Lİ ENDER YERLERDENİZ..

Belediyenin ekonomik durumu belli olmasına rağmen, asli görevlerin de yapılmaması için bahane üretmek yerine çözüm üretmenin doğru olacağı kanaatinde olan vatandaşlar, böylesi güzel bir ilçenin adının,
ÇÖP -ÇUKUR – ÇAMUR üçlemi ile anılmasının, bölge turizmi için kötü olduğunu da vurguluyorlar.

HİZMET VE YATIRIM GETİREBİLECEK KİŞİ SEÇİLSİN…

Önümüzdeki günlerde yaşanacak olası bir seçim ile 3 yıl için Erdek’te belediye başkanı olacak ismin, bölgeye yatırım ve hizmet getirecek kişi olmasını temenni ettiklerini belirten büyük bir çoğunluk var.

YAĞCI VE KARIŞIK’IN İSİMLERİ ÖN PLANDA…

Erdek Belediyesi meclis üyelerinin kendi aralarında yapacağı olası Başkanlık seçiminde, CHP’li Burhan Karışık ve Cumhur ittifakı meclis üyesi Mehmet Ali Yağcı öne çıkan isimler olarak Erdek siyasi gündeminde karşılık görüyor.
Her iki ismin uzun süreli siyasi geçmişi ve belediye meclis üyeliğinin olması, iki ismin ılımlı siyaset yürütmesi ve Büyükşehir Belediyesi ile koordineli uyumlu çalışma yapabilecekleri düşünülüyor.
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından desteklenen Mehmet Ali Yağcı ise Burhan Karışık’ın bir adım önünde.
Yağcı’nın Balıkesir ve Ankara ile daha yakın olduğu bu sebeple yatırım ve hizmetleri daha hızlı ve kolay bir şekilde bölgeye getirebileceği siyasi çevrelerce ifade edilirken, Erdek’in bu şansı iyi değerlendirmesi gerektiği de konuşulanlar arasında.

SİYASET İÇİN DEĞİL ERDEK İÇİN..

Olası Başkanlık seçimi ile yeni başkanını seçecek olan meclis üyeleri, Erdek’e getirilebilecek yatırım ve hizmetleri düşünerek oy kullanacaklar.
Siyasi kulislerden sızan bilgilere göre, gruplar arasında denge oluştuğu ve bu dönemin en iyi şekilde değerlendirileceği, Siyaset için değil, Erdek için karar verileceği belirtiliyor.

HaberErdek

Bir önceki yazımız olan SAVAŞTEPE'DE YOL SORUNLARI ÇÖZÜLÜYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x