Son Dakika
18 Aralık 2017 Pazartesi

AKP MİLLETVEKİLİ SEMA KIRCI TİCARET BORSASI’NNI ZİYARET ETTİ

11 Ağustos 2017 Cuma, 10:15

Adalet ve Kalkınma Partisi(AKP) Balıkesir Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Sema Kırcı, Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. Kırcı, Borsanın elektronik satış salonunda, buğday ürünü satışını izledi.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Bandırma Şube Müdürü Suat Ünlü ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bandırma İlçe Müdürü Osman Sefa Uyar’ın da hazır bulunduğu ziyaret sırasında, Borsamız Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Buket Boyacı, milletvekili Kırcı’ya çiçek takdim etti.
Elektronik satış salonunda milletvekili Kırcı’ya bilgi veren Borsanın  Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin, Türkiye’de en kaliteli buğdayın Polatlı ve Bandırma yöresinde yetiştiğine dikkati çekerken, şunları söyledi:
“Ülkemizdeki 113 ticaret borsasından sadece  5-6’sının, elektronik satış salonu var. Bunlardan birine de biz sahibiz. Bu salon, adeta bir eğitim salonu niteliğini taşıyor ve burada her şey kayıt altında. Bu salonlar, ülkemizin tüm borsalarında olmalı ki, haksız rekabetler yaşanmasın. Borsamız 1940’tan bu yana, 77 yıldır salonunda ürün satışı yapıyor. Borsa olarak kendimizi sürekli yenilemek ve geliştirmek amacıyla çaba harcıyoruz. Şimdi, en geç dört yıl içinde  lisanslı depoculuk ve ürün ihtisas borsacılığına geçmeyi hedefliyoruz.”
Sezgin, Tarım Bakanlığı’ndan, tarımsal üretimi arttırıcı yeni politikalar üretmesini beklediklerini sözlerine ekledi.
AKP Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı’da konuşmasında, ülkemizi çiftçisinin, büyük zorluklar içinde üretim yapmaya çalışmasını takdirle karşıladığını belirtirken, şunları söyledi:
“ Çiftçiler, tarımı bilinçli bir şekilde yapacaklar, biz de siyasetçiler olarak onlara destek verecek ve bölgemizdeki bazı ürünlerin marka olmasını sağlayacağız. Bundan önceki tarım bakanımız, ‘ Türkiye,  bir tarım ülkesidir. Balıkesir’in, Bandırma ve yöresinin tarım toprakları çok değerlidir. Bu bölgedeki bir karış toprağın bile betonlaşmasına izin vermemeliyiz’ derdi. Sayın bakanımıza ben de katılıyorum. Tarım Topraklarımızı mutlaka korumalıyız.” dedi.
AKP Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı Borsamızın kadın girişimcileriyle de bir araya gelerek sohbet etti.

Bir önceki yazımız olan Açık Köklü Chandler ve Fernor Ceviz Fidanı Sökümleri Sürüyor başlıklı makalemizde açık köklü ceviz fidanı, çetnır ceviz fidanı ve chandler ceviz fidanı hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr