AKIN: TARIM DESTEKLERİNİ İKİ KATINA ÇIKARACAĞIZ

08 Haziran 2018 Cuma, 10:28

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet AKIN seçim çalışmalarına dur durak bilmeden devam ediyor. Akın’ın Çarşamba günkü çalışma adresi Burhaniye oldu. CHP’nin genç milletvekili yoğun çalışma programıyla yurttaşların takdirini kazanıyor. Akın’ın çalışma programının detayları şu şekilde;

Akın ilk olarak Burhaniye İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Sonrasında, Burhaniye Pelitköy mahallesi pazar yerini ziyaret ederek çalışmalarını sürdürdü. Esnaflara hayırlı işler diledi, hemşerileri ile bir araya geldi.

Burhaniye Ticaret Odasında Edremit Körfez’i Zeytin ve Zeytinyağı üreticileri Dernekler Federasyonu toplantısına katıldı. Zeytinyağı üreticileri ile bir araya geldi. Akın CHP’nin zeytinyağı üreticileri için olan vaatlerini hatırlatarak, “ Zeytinlikleri koruyacağız. Zeytinyağı üretimi ve tüketimini yaygınlaştıracağız. Zeytinyağına litre başına 1,5 TL ve sofralık zeytine kilo başına 1 TL destekleme primi vereceğiz. Destekleme primlerini, enflasyon oranında her yıl artıracağız.” dedi.

Sonrasında, Burhaniye Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı’nı ziyaret etti. Akın, “Türkiye’yi tarımda ithalatçı olmaktan çıkarıp, ihracatçı haline getireceğiz. Tarım Kanunu’nun 21. Maddesi’ni uygulayacağız. GSYH’nin % 1’i kadar vereceğimiz tarım desteklerini iki katına çıkaracağız. Tarımsal üretimde kullanılan tohum, gübre ve tarım ilacı gibi girdilerin vergilerini düşürerek, maliyetleri aşağıya çekeceğiz.  Parçalı tarım arazilerinin tarım sigortası sorununu çözeceğiz. Çiftçilerimizin tarımsal kredi borçlarının faizlerinin tamamını sileceğiz. Türkiye’deki tüm tarımsal ve hayvansal üretimi kayıt altına alan, Üretici Kayıt Sistemi’ni oluşturacağız. Sisteme kayıtlı üreticilerin SGK primlerinin tamamının devlet tarafından karşılanmasını sağlayacağız. Tüm ürünleri, üretim araçlarını ve hayvanları, sisteme kayıt edildikleri anda primleri devlet tarafından karşılanacak şekilde, tarım sigortası kapsamına dahil edeceğiz. Çiftçilere verilen desteklerden dosya parası, genel giderler vb. adı altındaki kesintilerin tamamını kaldıracağız.” dedi. Akın daha sonra, Burhaniye Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi’ni (TARİŞ) ziyaret etti.

Akın, Burhaniye Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı ziyaret etti. Daha sonra, Burhaniye Ticaret Odası Başkanı Sn. Mustafa Aysel ve Meclis Başkanı Hasan Varol’u ziyaret etti.

Milletvekili sonrasında, “2018 Dünya Salon Atletizm Şampiyonası”nda Dünya şampiyonu olarak ay yıldızlı bayrağımızı göndere çektiren, Milli Sporcularımız Sevim Demircan ve Muhsine Gezer kardeşleri evlerinde ziyaret etti. Akın, Dünya Şampiyonasında gösterdikleri başarı ve üstün gayret için teşekkür etti. Akın, “Balıkesir’imizin gururu olan sporcularımızın her zaman destekçisi olacağım” dedi.

Akın, Burhaniye Kızıklı mahalle muhtarı ile birlikte iftarı yaptı. Daha sonra hemşerileri ile sohbet etti. Akın, “İktidar partisi seçim bildirgesi açıklıyor sanırsınız muhalefet partisi, onu yapacağız bunu yapacağız. Başbakanı bile değiştiren tek adam rejimi bu vaatleri neden icraata geçirmiyor? Ücretler, maaşlar neden daha önce yükselmedi de CHP vaat edince yükseliyor bunu sorgulamak lazım. İnce ince Muharrem İnce’nin geldiğini görüyorlar; kesenin ağzını açtılar. Daha bundan bir sene önce zeytinle ilgili mücadele ettik, sizlerin verdiği destekle, getirmek istedikleri kanunu iptal ettirdik. Gelin yine bize destek verin, kazanan Balıkesir’i, kazanan Türkiye’yi birlikte inşa edelim.” dedi. Akın, zeytine verilen desteğin artması için kanun teklifinde bulunduğunu söyledi.

Bir önceki yazımız olan HOŞ GELDİN TATİL… MERHABA YAZ… başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr
avşa adası otelleri