AK Parti İl Başkanı Başaran AFAD’ı Ziyaret Etti

12 Aralık 2019 Perşembe, 14:04
google news takip et mobil

AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, AFAD Balıkesir Başkanlığına bir ziyarette bulundu. Balıkesir’de yaşanan deprem ile ilgili olarak değerlendirmelerini paylaşan Başaran, “Balıkesir hem kentleşmesi hem de kurumların kapasitesi bakımından depreme hazır” diye konuştu.

Geçtiğimiz gece Balıkesir’den peş peşe meydana gelen depremler vatandaşların dikkatini tekrar deprem konusuna çekti. Geçtiğimiz aylarda İstanbul’da yaşanan deprem dalgasının bir benzeri Balıkesir’de yaşandı. Deprem vatandaşları tedirginliğe sevk ederken kurumlardan vatandaşları rahatlatan açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son olarak Ak Parti İl Başkanı Ekrem Başaran’ın Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Balıkesir İl Müdürü Bayram Şahin’i ziyaretinde konuyla ilgili olarak konuştu. Başaran, “Balıkesir depreme hazır” dedi.

Türkiye 1999’daki Türkiye Değil

Depremin Türkiye’nin bir gerçeği olduğunu vurgulayan Ekrem Başaran, Balıkesir’in depremle ilgili durumunu, “Depremle yaşamaya alışacağız, bu bizim ülkemizin hatta bizim şehrimizin bir gerçeği. Geçmişte ülkemizde depremle ilgili çok acı tecrübelerimiz oldu. En büyüğü de 17 Ağustos Kocaeli depremiydi. Ama Türkiye 1999’daki Türkiye değil, artık kurumlarıyla, vatandaşlarıyla deprem gerçeğine daha hazırlıklıyız. Hala bazı şehirlerimizde eksiklerimiz olabilir ama Balıkesir hem kentleşmesi hem de kurumların kapasitesi bakımından depreme hazırlıklı bir şehir” şeklinde değerlendirdi.

Son aylarda İstanbul’da yaşanan depremlerin Türkiye’nin deprem gerçeğini tekrar gündeme taşıdığını dile getiren İl Başkanı Başaran, olası İstanbul depreminin Balıkesir’e etkisi hakkında ise “İstanbul’da yaşanacak olası deprem Balıkesir’i de etkileyecektir, Bu anlamda Balıkesir olarak en kötü senaryoya hazırlıklı olmalıyız. Balıkesir’deki tüm kurumlar olası İstanbul depremi konusunda tüm hazırlıklarını gözden geçirmeli” diye konuştu.

AFAD Dünya Çapında Bir Kurum

AFAD bugün kurumsal tecrübesinin dünyanın hizmetine sunan bir kurum olduğunu söyleyen Ekrem Başaran, “Nerede bir muhtaç insan varsa AFAD oraya ulaşıp, o insanların ihtiyaçlarını giderebilen kapasiteye sahip Dünya çapında bir kurum” dedi.

Bir önceki yazımız olan 2. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi Yapıldı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x