AK ÇEVRE İÇİN ELELE

13 Eylül 2018 Perşembe, 10:05

AK Parti İl gençlik kolları Başkanı M.Zahid Bayram’ın önderliğinde il Yönetimi AK Çevre için Harekete Geç projesi kapsamında Balıkesir Atatürk parkında çöp toplama etkinliği gerçekleştirdi.

Çevre ve doğa temizliğine duyarlılık oluşturmak adına ‘’AKgençlik çevre hareketi ‘’sloganıyla 81 i de eş zamanlı olarak gerçekleşen etkinliğe Ak Parti İl başkanı Hasan Demiraslan , Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu nun yanı sıra Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz Ve Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı da katılım sağladı. Balıkesir halkının uğrak noktalarından birisi olan Atatürk parkında gerçekleşen etkinlikte Parkın içine atılan pet şişe, naylon poşet, cam, şişe ve karton toplayan katılımcılar, daha temiz ve sağlıklı bir çevre için vatandaşların daha duyarlı olmaları gerektiğini dile getirdiler.

Yaklaşık 2 saat süren ve çevrede bulunan duyarlı vatandaşlarında katıldığı etkinlike çevredeki vatandaşlar tarafından takdir topladı.
Çevreyi temiz tutmak ve kullanan vatandaşlara örnek olmak için bu etkinliği tüm teşkilatlarda eş zamanlı olarak Düzenlediklerini söyleyen İl gençlik kolları başkanı Bayram, bu işi geleneksel hale getireceklerini belirterek, şunları kaydetti:
Etkinlikte Daha yaşanabilir kentler ideali altında teşkilatımız ,belediyelerimiz ve aramızda bulunan konuklarımız ile caddelerde, parklarda, sahil kıyılarında tüm yurttaşlarımızla bir araya gelerek bu farkındalkk hareketimizi kentlerimizi çöplerden arındırarak başlatıyoruz.

Bilmemiz gerekir ki asıl temizlik kirletmemektir ve bizler bu hareketimiz ile bir nebze de olsa çevre bilinciyle birlikte doğaya olan saygımızı arttırmayı gaye edindik. Çünkü bu bir yaşam konusudur. Bizler gelecek nesillerimize daha temiz bir doğa bırakmak istiyorsak yarının doğasını bugünden korumaya başlamalıyız.Kendimiz kadar yaratılanlara saygı duymamız bunu gerektirir.

Bu vesile ile öncelikle aramızda bulunan tüm misafirlerimize ve etkinliğimize katkı sunan herkese teşekkürü borç biliriz.

Ve son olaRak tüm insanlığa daha temiz güzel bir çevrede mutlu ve sağlıklı bir yaşam dileriz “. Dedi

Bir önceki yazımız olan BANVİT ANTALYA’DA İLK MAÇINI KAZANDI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr
avşa adası otelleri
x