Son Dakika
23 Şubat 2019 Cumartesi

Airtsoft Silah

25 Haziran 2018 Pazartesi, 13:58

Airsoft genellikle yetişkinlerin oynadığı oyundur. İlk olarak bu silahlar 1970 yılında Japonya’da ortaya çıkmıştır. Birinci dünya savaşında Amerika birleşik devletlerin Japonya’da kanuni değişikliklerin üzerine Japonlu sivillerde gerçek silahları yoktu.  Japon tasarımcıları bu yıllarda airsoft silah imal etmeye başladılar. Günümüzde ise tüm dünyada eğlenceli spor haline gelmiştir.

Airtsoft Silah Nedir?

  Airtsoft silah gerçeğine çok benzeyen silahlardır. Bu silahlarda atış yapmak için boncuklar kullanılır. Boncuklar doğaya veya insanlara zarar vermez. Yalnız göze teması halince bazı zedelenmelere yol açabileceği için mutlaka koyucu gözlük veya kask kullanılması gerekir. AEG, CO2, kurmalı, gaz geri tepmeli silah çeşitleri vardır. Gerçeğinden ayırt etmek oldukça zordur. Airtsoft silahları tabanca, tüfek, makineli tüfek, keskin nişancı tüfeği gibi silahlardan esinlenerek yapılmıştır.

Airtsoft Silah İle Oyun Nasıl Oynanır?

  Grup halinde oynanan bir oyundur. En az ikişer kişilik takımların birbirine ateş ederek yarışmasıyla oynanır. Airfsoft silah ile vurulan kişiler oyundan çıkar. Mermisi boncuk olduğu için hızla giderken karşı takımdan birisini vurup vurmadığını gözle görülebilir. Vurulan kişiler ölü taklidi yapmakla yükümlüdür. Askeri kıyafetler, miğfer, hücum yelekleri, kamuflaj, eldiven gibi kıyafetler giyilerek oyunun daha gerçekçi olmasını sağlarlar. Bu oyunun tadını çıkarmak istiyorsanız www.evosports.com web adresinden bu silahlara ulaşabilirsiniz.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr
avşa adası otelleri