Ağır ceza avukatında olması gereken 3 önemli özellik

01 Ekim 2020 Perşembe, 11:03
ceza avukati
google news takip et mobil

Ağır ceza davaları çözülmesi zaman alan, sonuçları adı gibi ağır olabilen detaylı ve zor davalardır. Ağır ceza davalarının başarılı olabilmesinin yolu taraflara vekalet edecek avukatların bilgi ve tecrübelerinin yoğunluğundan geçmektedir. Bir dava hakkında başarılı sonuçlar elde etmiş bir ağır ceza avukatının aynı yönde başka bir ağır ceza davasında aynı başarıyı yakalaması muhtemeldir. Bu yüzden ağır ceza davalarına bakacak avukatı özgeçmişindeki dava çeşitlerine bakarak vekil atamanız önemlidir. Ağır ceza davalarını diğer davalardan ayıran en önemli özellik uzun sürebilecek bir süreçle karşı karşıya olmanız, sonucunda ağır cezalar almanızın olası olması veya bir davada müdahil iseniz karşı tarafın adaletli bir biçimde cezalandırılmasının sağlanmasından geçmektedir. Ağır ceza davalarında vekilinizin özellikle ağır ceza avukatı olması önemlidir.

1- Aynı türden birkaç davada başarılı sonuçlar alması

Ağır ceza avukatında olması gereken özelliklerden birisi geçmişinde aynı türden birkaç davada başarılı sonuçlar almasıdır. Bu sonuçlar o tür davalarda profesyonel hale geldiğini kanıtlar. Nasıl bir yol izleyeceğini bilir. Profesyonelleşmiş bir ağır ceza avukatı ile yaptığınız işlemler tarafınıza olumlu bir şekilde dönecektir. Ağır ceza davalarının sonucu genellikle hapis cezası olarak sonuçlanacağı için bu noktada daha önce başarılı sonuçlar elde etmiş bir ağır ceza avukatı bu başarısını yineleyecektir.

2- Geçmiş başarıları kadar süreci bilmesi ve iyi takip edebilecek bir ekibi olması 

Ağır ceza avukatının geçmiş başarıları kadar süreci bilmesi ve iyi takip edebilecek bir ekibi olması da çok önemlidir. Tek başına hareket etmeyen, bir ekiple çalışan ve görev dağılımı yapabilen bir ağır ceza avukatı gerekli tüm bilgi ve belgeleri dört koldan profesyonel bir biçimde takip edebilecektir. Bu da davanın olumlu şekilde ilerlemesine yardımcı olacaktır.

3- Hitap şekli

Hitap şekli bir ağır ceza avukatı için çok mühim bir özelliktir. Ağır ceza avukatlarının mahkemeye olan hitap biçimleri, davayı savunma şekilleri, saygılı ve özverili davranışı bir davayı en olumlu şekilde sonuçlandırabilmektedir. Davada yapılacak savunma şekli davanın büyük bir bölümünün olumlu bir biçimde tamamlanmasına yaramaktadır. Suç atılı kişinin veya davada müdahil olan kişinin savunulması davanın olumlu sonuçlanabilmesi için en önemli iş kalemidir ve bir ağır ceza avukatının ne kadar başarılı olduğunun ispatıdır.

Özkök Hukuk Bürosu

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x