7 KASIM ‘ İSTANBUL MARATONU’NDA TEGV İLE ÇOÇUKLARIN EĞİTİMİNE KOŞUN | Bandirma.com.tr

12 Aralık 2023 - 01:47

7 KASIM ‘ İSTANBUL MARATONU’NDA TEGV İLE ÇOÇUKLARIN EĞİTİMİNE KOŞUN

7 KASIM ‘ İSTANBUL MARATONU’NDA TEGV  İLE ÇOÇUKLARIN EĞİTİMİNE KOŞUN
Son Güncelleme :

06 Ekim 2021 - 11:03

156
google haberler

TEGV, ‘Bir Çocuk Değişsin Türkiye Gelişsin’ diyerek İstanbul Maratonu’na hazırlanıyor. 7 Kasım’da fiziki olarak 30-31 Ekim’de ise sanal olarak gerçekleşecek olan maratonda TEGV ile birlikte koşarak çocukların geleceğine ışık tutmak mümkün. Bir çocuğun hayatının değişmesine yardımcı olmak bir ‘adım’ kadar uzağınızda.

04.10.2021, İstanbul

2009 yılından beri Adım Adım Oluşumu ile maratonlara katılarak ilköğretim çağı çocuklarını nitelikli eğitim desteğiyle buluşturmak için çeşitli projelerle bağış toplayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), şimdi de ‘Bir Çocuk Değişsin Türkiye Gelişsin’ diyerek maratona hazırlanıyor. TEGV, 7 Kasım’da yapılacak olan İstanbul Maratonu’nda adımlarını bir kez daha çocuklar için atacak. Maratonun sanal koşusu ise 30-31 Ekim’de yapılacak.

Bu yıl hedef 7 bin çocuk

Bugüne kadar maratonlarda 6 milyon 630 bin TL bağış toplayan TEGV, toplamda 91 bin 700 çocuğun hayatına dokundu. TEGV, 7 Kasım’daki İstanbul Maratonu dahil olmak üzere, yıl boyunca yapılacak olan maratonlarla 7 bin çocuğa ulaşmayı hedefliyor. Tüm bu maratonlar dahilinde toplanacak olan bağışlar çocuklar için eğitim desteği olacak.

Maratona katılmak için ne yapmak gerekiyor?

TEGV ile birlikte koşarak bir çocuğun eğitim desteğine kavuşmasını ve geleceğe daha sağlam adımlarla basmalarını sağlamak için https://maraton.istanbul/ üzerinden kayıt yaptırmanız yeterli. Böylece isteyenler 30-31 Ekim’de telefon aplikasyonu sayesinde sanal, isteyenler ise 7 Ekim’de köprüde koşabilir. Kampanya ya katılım için son başvuru tarihi ise; sanal koşu için 10 Ekim, fiziksel koşu için 20 Ekim olarak belirlendi. Kayıt sonrası https://ipk.adimadim.org/ adresinden profil oluşturarak, 11 Ekim itibariyle kampanyanızı oluşturabilir, 25 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında kampanyanızı yürütebilirsiniz. Yeni bir koşucu ise profilini oluşturarak 11 Ekim itibariyle başvurabiliyor.

Pandemi kuralları

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge gereği; etkinliklere katılacak sporcu, görevli, seyirci ve gönüllülerin HES kodu sorgulama işlemine ek olarak geçerli aşı kartı uygulaması ve PCR testi ibraz edilmesi zorunlu hale getirildi. Aşı takvimini tamamlamış kişilerin son aşı tarihlerini takip eden 14’günden günden itibaren 180 gün süreyle, COVID-19 geçirmiş kişilerin ise izolasyon süreçlerinin tamamlanmasından itibaren 180 gün süreyle yarışmalara katılabilecek. Ayrıca katılımcıların müsabaka saatinden en fazla 48 saat öncesinde PCR testi yaptırması ve test sonucunun ‘negatif’ olması gerekiyor.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) hakkında:

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), başta Suna Kıraç olmak üzere, eğitimin her şeyin başı olduğuna yürekten inanan bir grup sanayici, yönetici ve akademisyenin girişimi ile devlet tarafından verilen temel eğitime destek olmak amacıyla 23 Ocak 1995 tarihinde kuruldu. İlköğretim çağındaki çocuklara okul dışı eğitim desteği vermeye odaklanan TEGV, yıllar içinde Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu oldu. TEGV 2009 yılında Bakanlar Kurulu tarafından “izin almadan yardım toplama” hakkına sahip vakıflardan biri olarak tanındı. Vakıf, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile 28 Aralık 2018 tarihinde imzaladığı işbirliği protokolü kapsamında Türkiye genelinde, kendisine ait 25 ilde 8 Eğitim Parkı, 30 Öğrenim Birimi ve 18 Ateşböceği Öğrenim Birimi’yle çocuklara eğitim desteği vermeye devam ediyor.

nev bandırma
bandırma web tasarım villa kirala Harley Davidson
avşa adası otelleri
x