Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

SEÇİM VAATLERİNİ BİR BİR YERİNE GETİRİYOR

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, seçim döneminde verdiği sözleri tutarak vatandaş odaklı hizmet üretmeye devam ediyor. Seçim döneminde Bandırmalılara verdiği sözleri tutan Başkan Yılmaz, Eğridere’de gerçekleştiren ıslah çalışmasını kontrol ederek 4 kırsal mahallenin, 50 yıldır süregelen içme suyu sorununu çözüme kavuşturacak içme suyu inşaatının temel atımına katıldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, seçim vaatlerini bir bir yerine getirmeye devam ediyor. Başkan Yılmaz, seçim döneminde ziyaret ettiği Bandırma’nın kırsalında bulunan; Doğruca, Yenisığırcı, Ömerli ve Akçapınar mahallelilerine söz verdiği üzere yaklaşık 50 yıldır yaşadıkları içme suyu sorununu ortadan kaldırıyor. Balıkesir Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü (BASKİ) tarafından temeli atılan içme suyu inşaatını kurmaylarıyla birlikte inceleyen Başkan Yılmaz ardından yine seçim dönemi Doğruca Mahallesi sakinlerine söz verdiği pis kokular saçan Eğridere’nin temizlenmiş halini inceledi.

KALİTELİ VE SAĞLIKLI İÇME SUYU

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Bandırma’ya bağlı; Doğruca, Yenisığırcı, Ömerli ve Akçapınar Mahallelerinin yıllardır süre gelen içme suyu sorununu çözüme kavuşturuyor. BASKİ tarafından yapılacak olan içme suyu inşaatının temel atımına katılan Başkan Yücel Yılmaz, seçim döneminde verdiği sözleri sırasıyla yerine getireceklerini söyleyerek teknik incelemelerde bulundu. İçme suyu inşaatı tamamlandığında 4 kırsal mahalle; kaliteli ve sağlıklı içme suyuna kavuşacak. Yapım işi kapsamında; 11 bin metre içme suyu hattı ve içme suyu terfi istasyonu bulunuyor.

MUHTARLAR HİZMETTEN MEMNUN

Hizmetlerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a teşekkür eden Doğruca Mahalle Muhtarı Adem Taştekin “Nihayet kaliteli, içilebilir bir suya kavuşuyoruz. Sayın başkanımız; iyi ki var, iyi ki bu hizmete imza attı.” derken Yenisığırcı Mahalle Muhtarı Özden Gümüş ise “Yıllardır kullanacak su bile bulamadığımız mahallemize temiz ve içilebilir suyu taşıdığı için başkanımıza teşekkür ediyoruz. Allah yolunu açık etsin.” dedi.

Ömerli Mahalle Muhtarı Murat Karaca ile Akçapınar Mahalle Muhtarı ve aynı zamanda Türkiye Muhtarlar Derneği Bandırma Şube Başkanı Hüseyin Kocabıyık da hizmetlerinden dolayı Başkan Yücel Yılmaz ve ekibine teşekkür etti.

PİSLİK SAÇAN DERE ISLAH EDİLDİ

“Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşımıza güvenilir ve sağlıklı su sağlamak olmazsa olmazımızdır.” diyen Başkan Yılmaz, Doğruca Mahallesi sakinlerine seçim de verdiği sözü tuttu. Doğruca sakinleri, 2019 yılında kendilerini ziyaret eden Başkan Yücel Yılmaz’dan, mahalleden geçen ve pis kokular saçan Eğridere’nin temizlenmesini istemişti. Bunun üzerine mahalle sakinlerinden Ercan Güler, pislik saçan dereyi temizlemesi halinde oyunu Yücel Yılmaz’a vereceğini söylemişti. Başkan Yücel Yılmaz, 2019’da verdiği sözü tuttu ve yıllardır mahalle sakinleri ile çevre derneklerin kirlilik nedeniyle eylem yaptığı Eğridere’nin ıslahını yaptı. Kirlilik nedeniyle tek bir canlının yaşamadığı derede şimdi balıklar çoğalıyor.

“OYUM ARTIK SENİN”

Geçtiğimiz Çarşamba günü bir kez daha Doğruca Mahallesi’ni ziyaret eden Başkan Yücel Yılmaz’ı muhtar ve mahalle sakinleri çiçeklerle karşıladı, dere ıslahı için teşekkür etti. Islah çalışmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Ercan Güler ise Başkan Yılmaz’a “Artık oyum senin.” dedi.

nev bandırma