ÇOCUK PARKLARI YENİLENİYOR

07 Ağustos 2019 Çarşamba, 15:40
google news takip et mobil

Bandırma Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kentin çeşitli mahalle ve bölgelerinde tahrip edilen çocuk parkı ve spor ekipmanları yenileri ile değiştirdi.

Kentlerdeki hızlı yapılaşma ile çocukların oyun oynayabileceği parklar ve yeşil alanların azalmasına dikkat çeken Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun: “Teknolojinin gelişmesiyle de çocuklar bilgisayar, internet ve akıllı telefonların esiri olarak sokakta oynamaktan koptular. Bisiklete binen, parklarda oynayan çocuk görüntüleri artık yok denecek kadar az” dedi.

Çocukların parklarda arkadaşlık duyguları ile büyümelerini arzu ettiğini belirten Başkan Av. Tolga Tosun: “Çocuklarımızın parklarda oynayarak sosyalleşmesini, toplumun bir parçası olmalarını ve teknoloji selinden kurtulup çocukluklarını yaşamalarını sağlamak için belediye olarak parklar yapmaya ve hasar gören parklardaki ekipmanları ekiplerimizce yenilemeye gayret gösteriyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan VALİ ERSİN YAZICI: "EL ELE VEREREK ÇALIŞMA GAYRETİNDEYİZ" başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x