4. KAVUN FESTİVALİ 10 EYLÜLDE

24 Ağustos 2017 Perşembe, 09:21

Bandırma Belediyesi’nin katkıları ile gerçekleşen ve geleneksel hale gelen Yeşil Çomlu Kavun Festivali, bölgemizin “Kavun Cenneti” olarak bilinen Yeşil Çomlu Mahallesi’nde 10 Eylül Pazar günü saat 14:30’da gerçekleşecek kortej yürüyüşü ile başlayacak.

Bölgemizde kavun üretimi ile geçimini sağlayan çiftçilerimizin ürünlerini rahatça satabilmesi ve “Kavun Cenneti” olarak bilinen Yeşil Çomlu Mahallesinin, çeşitli kentlerden festivale katılan vatandaşlara tanıtılması amacıyla düzenlenen festival, tarıma ve çiftçiye dikkat çekmesi yönüyle ilgi topluyor.

Geçtiğimiz yıl üçüncüsü düzenlenen Yeşil Çomlu Kavun Festivali, bu yıl 10 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek. Bu yılda da Bandırma Belediye’sinin katkıları ile düzenlenecek olan “4. Yeşil Çomlu Kavun Festivaline”, Bandırma Türk Halk Müziği Korosu ve Çiğdem Özcan katılarak festivale renk katacaklar. Bandırma’dan 4.Yeşil Çomlu Kavun Festivaline katılmak isteyen vatandaşlar için ise AVM’nin karşısında bulunan köy minibüsleri durağından 10 Eylül Pazar günü saat 13:30 itibari ile sürekli Yeşil Çomlu Mahallesi’ne ücretsiz olarak otobüsler kaldırılacaktır. Tüm halkımız Yeşil Çomlu Kavun Festivali’ne davetlidir.

Bir önceki yazımız olan MİLLİ GÜREŞÇİ RIZA KAYAALP DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr