Son Dakika
20 Kasım 2017 Pazartesi

3 Ayda Bandırma’da Neler Değişti?

03 Temmuz 2014 Perşembe, 21:45

Bandırma Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı olağan toplantısı Belediye MEclis Salonunda yapıldı. 18 maddeden oluşan görüşmeler öncesinde Belediye Başkanı Dursun Mirza, 30 Mart seçimleri sonrasında geçen 3 aylık süreçte yapılan çalışmaları anlattı. 

GÜNDE 750 ZİYARETÇİ

Başkan Mirza konuşmasında “Hepinizin bildiği gibi seçimden yeni çıkan bir Belediye’nin yoğun bir ziyaretçi trafiği olur. Günde 750 kişiye varan katılımlar oldu. Çok sayıda Bandırmalı yurttaşımızın tebrik ziyaretlerini kabul ettik. Onların bizi ziyaret etmesinden büyük mutluluk duyduk. Biliyorsunuz yasa da çıktı ama bu mecliste biz hep birlikte oy birliği ile yol ve kaldırım katkı paylarına son verdik. Büyükşehir olmamızdan kaynaklanan iki beldemiz bize mahalle olarak katıldı ve hizmetlerin aksamadan yürümesi gerekiyordu. Bu hizmetlerle ilgili oradaki daire müdürleri arkadaşlarımızla toplantılar yaptık ve hizmetlerin aksamadan yürümesini sağladık. Aynı hizmetler bugünde devam ediyor. Aksakal ve Edincik’imizde büyük bir sorun şu anda gözükmüyor. Her iki mahallemizde de çöp toplamalara başladık. Yeni konteynerler ilave ettik. Ufak tefek yol tadilatları ve ilaçlamalar yapmaya başladık.  Büyükşehir ile biz ilçe belediyesi olarak diyalog içinde olmak istedik ve beraber davranmak istiyoruz. Edip Bey’i makamında ziyaret ettik. Toplantılarda birlikte olduk. Biz ilçe belediyesi olarak onlar büyükşehir belediyesi olarak birlikte birşeyler üretmeye çalışıyoruz. Çalışanlarımızla sözleşme yaptık, memurlarımızla da sözleşme yaparak geçmiş yıllardan kaynaklanan kayıpları da giderdik. Kent Otomasyon Sistemi çalışmalarına başladık. Belediye olarak bu tür teknolojilerden faydalanmamız gerekiyor artık. Vatandaşlarımız bu sistemle imar durumlarını cep telefonlarından, internetten öğrenebilecekler. Büyükşehir yasası gereği Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü Büyükşehir’e geçtiği için bizim Gönen İçme Suyu’ndan kaynaklanan borçlarımız da Büyükşehir’e dahil oldu. Bizim de çok uzun bir haciz listemiz vardı. İçinde bulunduğumuz Belediye binasından, otel binamıza, Tekel Binalarının yerleri, Hal Binası, Eski Belediye Binası, İskele Binası, Eski İtfaiye Yeri gibi her yer hacizliydi. Biz bu girişimlerde bulunarak şu anda tüm hacizleri kaldırdık. En son bu hacizleri kaldırmak için vergi dairesi ile görüşmeler yaptığımızda bize sahil bandındaki Kültür Evimizden dolayı 300 bin TL’lik borç olduğunu ve bu ödenmeden hacizlerin kalkmayacağını söylediler. Biz de sadece o bina kalsın diğerlerini kaldırın dedik ama bu da olmadı. Ya tamamını ödeyeceksiniz ya da hiç kaldırmıyoruz dediler. Biz de o parayı ödedik. Şu anda Bandırma Belediyesi’nin hacizli hiçbir mülkü yok. Oradan kaynaklanan Ecri Misilleri de ödemiş olduk. “dedi.

Bandırma Şehir

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA - ERDEK YILBAŞI PROGRAMLARI 2017 başlıklı makalemizde bandırma, bandırma yeni yıl programları 2017 ve bandırma yılbaşı eğlence programları hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr