17 EYLÜL ÜNİVERSİTESİ’NDE ÇOCUKLAR İÇİN YAZ OKULU BAŞLADI

25 Haziran 2019 Salı, 12:01
google news takip et mobil
17 Eylül Üniversitesi bünyesinde yakın zamanda faaliyete geçen, üniversitenin sahip olduğu teknik, akademik ve sosyal imkanları, bölgemizde bulunan okullarla paylaşmayı ve bölgemizde okumakta olan ortaokul öğrencilerinin gelişimine akademik katkı vermeyi hedefleyen Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’miz (BANÜ-ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ) düzenlemekte olduğu Yaz Okulu ile başarılı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.
Çocuk Üniversitesi Yaz Okulu 5 günlük bir programı kapsamaktadır. Toplamda 160 öğrencinin eğitim alacağı Yaz Okulu iki grup halinde gerçekleştirilecektir. 1. Grup eğitimler 24-28 Haziran, 2. Grup eğitimler ise 1-5 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.
Yaz Okulu’nda; mBlock ile mBot Kodlamaya İlk Adım, Denizciliğin Temelleri, Sağlığımızı nasıl koruyabiliriz, Yenilenebilir Enerji ve Adolesanlarda Beslenmenin Önemi gibi derslerin uygulamalı olarak gerçekleştirilmesinin yanında öğrenciler, astronomi ve uzay bilimleri başta olmak üzere çeşitli konularda eğitim amaçlı kullanılan planetaryum’da gösteri izleyecek sosyal, sportif kültürel gezi ve aktivitelerde bulunacaklardır.
Çocuk Üniversitesi Yaz Okulu’nda Birinci grup eğitimler üniversitenin Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonunda düzenlenen açılış programı ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan açılış programında açılış konuşmasını Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (BANÜ-ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ) Müdür Dr. Öğr. Üyesi Orhan Duman gerçekleştirdi. Yaz Okulu hakkında velilere bilgilendirmede bulunan Dr. Öğr. Üyesi Orhan Duman’ın ardından Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir konuşmalarını gerçekleştirdi. Rektör konuşmalarında, üniversitenin çalışmaları hakkında kısa bilgilendirmede bulunarak, Çocuk Üniversitesi’nin önemine değindi.
Açılış töreni, Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir’in sembolik olarak beş Yaz Okulu öğrencisine beyaz önlük giydirmesi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.
Yaz Okulunda İkinci grup eğitimler için online kayıtlar devam etmektedir. Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi  Yaz Okulu ve diğer faaliyetleri için https://cocuk.bandirma.edu.tr/ web sitesini takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 1. DERECE YETKİ OLMADAN 2. EL OTO SATIŞI YOK! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

kutlu creative
avşa adası otelleri
x