Son Dakika
19 Mayıs 2019 Pazar

15 METREDE 15 TEMMUZ PANKARTI AÇILDI

16 Temmuz 2018 Pazartesi, 10:08

Dünya Engelli Dalış Rekortmeni Cem Esmeray, 15 Temmuz şehitleri anısına Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin sponsorluğunda Ayvalık ilçesinde sembolik olarak 15 metre derinliğe tüpsüz dalış gerçekleştirdi ve pankart açtı.

Bedensel engelli dünya rekortmeni Cem Esmeray, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde  şehit düşen vatandaşlarımızın anısına gerçekleştirdiği dalışa, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi de sponsor oldu.

Ayvalık’ın Badavut mevkii Karakol Dağı eteklerindeki kayalık bölgenin açıklarında gerçekleşen anı dalışında, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesindeki Ayvalık İtfaiye Grup Amirliği’ne bağlı 3 dalgıcın da yardımıyla Engelli dalgıç Esmeray, ‘15 Temmuz’u unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız‘ yazılı bir pankart açtı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın da katkılarıyla bedensel engelli dünya rekortmeni Esmeray, bu dalışı darbe girişimi sırasında şehit olanlar anısına gerçekleştirdiğini ifade ederek, 15 Temmuz şehit ailelerinin acısını paylaştığını belirtti.

Esmeray yaptığı açıklamada, “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki İtfaiye Daire Başkanlığı ile Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekiplerinin destekleriyle gerçekleştirdiğim bu dalışta, yaklaşık 15 metreye dalarak ’15 Temmuz’u unutmayacağımızı’ ifade etmeye çalıştık. Vatanı ve milleti için kanlarını ve canlarını esirgemeyen 15 Temmuz olaylarında şehit olan 250 vatandaşımızın ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Vatanımızın ve milletimizin bir daha başına böylesi olayların gelmemesini diliyorum. Bu anı dalışına destek olan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zekai Kafaoğlu’na teşekkür ederim” dedi.

Bir önceki yazımız olan KAHRAMAN ŞEHİTLERİMİZİ SAYGIYLA ANIYORUZ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr
avşa adası otelleri
x