Son Dakika
25 Kasım 2017 Cumartesi

1.Kavun Festivali Düzenlendi

01 Eylül 2014 Pazartesi, 20:33

1.Kavun Festivaline Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sefa Uyar, Bandırma Ticaret Borsası Başkanı Halit Sezgin, Bandırma Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez, Bandırma Kent Konseyi Başkanı Levent Coşkun ,daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mahallerinde yaklaşık 2 bin dekar alanda kavun ekiminin yapıldığını dile getiren Toros, kavunun mahallerinin en önemli gelir kaynakları arasında bulunduğunu söyledi. Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’da konuşmasında, Yeşilçomlu Mahallemizde 1.Kavun Festivalinin diğer mahallerde örnek olması gerektiğini, diğer mahallerinde kendi bölgelerinde yetiştirilen ürünleri düzenleyecekleri bu tür etkinliklerle genel ve yerel anlamda tanıtabileceklerini belirtti. Festival kapsamında Bandırma Belediye Başkanlığı tarafından mahalleye yaptırılan Çocuk Oyun parkı ve Reyhan Aşık resim sergisi düzenlenen törenle açıldı.

Açılışlar sonrasında yapılan kavun ve peynir ikramının ardından en güzel kavun yarışması yapıldı.Yarışma heyeti puanlamada kavunların cinsi, et kalınlığı ve tadına göre puan verildi.

Festivalde, en güzel kavun yarışmasında, Dalaman cinsi kavun yetiştiriciliğinde, Mehmet Kavanoz, Altınbaş cinsi kavun yetiştiriciliğinde, Necati Özel, Beyaz kavun yetiştiriciliğinde İsmail Turan  birinci oldu.

Yeşilçomlu mahallesinde birbirinden güzel şarkılarıyla geceye damgasını vuran solist Arzu ve Aslı mahalle sakinlerine unutulmaz bir gece yaşattı.

Yeşil Çomlu Mahallesi Muhtarı Can Toros bu yıl ilki düzenlenen Yeşil Çomlu 1.Kavun Festivali’nin bundan böyle her yıl geleneksel olarak düzenleneceğini söyledi.

Bir önceki yazımız olan Kutlu Creative'den Google Bilgilendirmesi başlıklı makalemizde bandırma internet sitesi, bandırma web tasarım ve google arama motoru kayıt hakkında bilgiler verilmektedir.

You must be logged in to post a comment Login

proje-bandirmacomtr