Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

0850’li Numaraları Engelleyerek İstenmeyen Çağrılardan Kurtulmanın Yolları

ONUR KUTLU – ÖZEL

ONUR KUTLU – ÖZEL HABER – 0850’Lİ numaralardan gelen çağrılar iş hayatında olan herkesin son günlerde müzdarip olduğu durumlardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kimi zaman Google’dan, Türk Telekom’dan, Turkcell’den, Vodafone’dan, Superonline gibi kuruluşlardan aradığını iddia ederek yapılan çağrılar gün içindeki iş akışınızı bozup dikkatinizi dağıttıyor. Bir çok benzer çağrı ise dolandırıcılık yöntemi olarak yapılıyor.

Android Cihazlar için 0850’li numara Engelleme

Özellikle son günlerde Google harita kaydınız silinecektir gibi yapılan santral aramaları için bir çok engelleme yöntemi mevcut. Bu yöntemlerden ilki Android cihazlar için sizi arayan rahatsız eden numaraları engelleyebildiğiniz “engelle” menüsüdür. Callblocker uygulaması ile de 0850’li numara bloğunu engelleyebilirsiniz.

Mi Marka Telefonlar için 0850’li numara Engelleme

Mi marka telefon kullananlar için; Çağrı ayarlarından engelli listesi seçeneğine devamında engellenen numaralara girip alttaki ekle yazısına tıklayıp gelen listeden ön ek ekle yazanı seçip açılan ekrandan engellemek istediğiniz numaraların başlangıcını yazmanız yeterli olacaktır.

Iphone Cihazlar için 0850’li numara Engelleme

App Store’a gidin ve istenmeyen telefon aramalarını tespit edip engelleyen bir uygulama indirin. Farklı uygulama geliştiricileri tarafından üretilen ve bu özelliğe sahip birden fazla uygulamayı indirebilir ve yükleyebilirsiniz.
Ayarlar > Telefon’a gidin.
Arama Engelleme/No. Belirleme’ye dokunun.
Bu Uygulamaların Aramaları Engellemesine ve Arayan Numarayı Sağlamasına İzin Verin bölümünde uygulamayı açın veya kapatın. Ayrıca uygulamaların sırasını önceliğe göre değiştirebilirsiniz. Düzenle’ye dokunmanız ve uygulamaları istediğiniz sıraya sürüklemeniz yeterlidir.

Vodafone Kullananlar için 0850’li numara Engelleme

Kapat yazıp 7232’ye mesaj atmanız yeterli olacaktır.

Eğer bu numaralardan gelen çağrıları yetkili mercilere şikayet etmek istiyorsanız Ticari Elektronik İleti Şikayet Sistemi linkini ziyaret edip T.C. Ticaret Bakanlığı icari Elektronik İleti Şikayet Sistemi’ni kullanabilirsiniz. Yine bir diğer yöntem BTK Online Şikayet formudur.

UNUTMAYIN :  GOOGLE’DAN SİZİ HİÇ KİMSE ARAMAZ. GOOGLE HARİTA KAYDINIZ İÇİN EXTRA PARA VERMENİZE GEREK YOKTUR.

0850li numaralari engelleyerek istenmeyen cagrilardan kurtulmanin yollari bandirmacomtr

nev bandırma